Філії Суспільного покажуть прем’єру фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка»

Філії Суспільного покажуть прем’єру фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка»

12:45,
15 Грудня 2021
2545

Філії Суспільного покажуть прем’єру фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка»

12:45,
15 Грудня 2021
2545
Філії Суспільного покажуть прем’єру фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка»
Філії Суспільного покажуть прем’єру фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка»
Як двоє шкільних вчителів Владислав Чабанюк і Микола Кулик на ентузіазмі й любові до кіно побудували «сільський Голлівуд», знявши 30 фільмів.

18 грудня о 13:40 в ефірі  всіх регіональних телеканалів Суспільного покажуть прем’єру документального фільму «Сільське кіно Владислава Чабанюка».

Авторка ідеї — продюсерка Черкаської філії Олена Баніна. Стрічку для Суспільного відзняв режисер Олексій Хуторний. Із ним у червні 2021 року підписали договір на суму 64 963 грн, зазначено на сайті Prozorro.

Герої фільму — двоє колишніх вчителів Владислав Чабанюк і Микола Кулик. Вони змогли запалити ідеєю знімати в кіно не тільки дітей з кіногуртка, а й всю громаду села Легедзине на Черкащині. У 1993 році створили студію аматорського кіно «Мальва». Відтоді мають 30 фільмів. Серед них — «Яничар», «Яблука доспіли», «Вирій», «Ойра», «Чорний козак». Саме стрічка «Чорний козак» стала першим українським фільмом, який знімали толокою.

За словами Олени Баніної, вона багато років з інтересом спостерігала за тим, що відбувається в історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» — за толоками і народними святами, за розвитком музейної справи.

«Інколи ми готували про це сюжети чи програми. Так само багато років я знала про існування аматорської студії “Мальва”, кілька разів передивилася стрічку Ганни Яровенко “Кіноманія” і у 2018-му чекала виходу на екрани “Чорного козака”. Напевно, саме вихід стрічки мотивував повернутись до історії про “сільський кінематограф”. Захотілося про це більше дізнатись самій і розповісти іншим», — сказала Олена Баніна.

Олексій Хуторний розповів, що не знав про те, як колишній учитель історії, а тепер директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» у селі Легедзине Владислав Чабанюк на початку дев’яностих почав знімати художні фільми на історичну тематику без грошей, без техніки, без апаратури — все на ентузіазмі, на саморобних засобах для монтажу.

Він сам писав сценарії до своїх фільмів, разом із Миколою Куликом придумували пристрої для монтажу, схеми накладання потрібного звуку. Зі спеціальної техніки мали тільки камеру, яку подарував колгосп.

«Кіно — це дуже затратне виробництво, потрібно багато грошей і ресурсів, а Владислав робив це завдяки своїй великій ідеї, сам придумував сюжети. Такий своєрідний “сільський Голлівуд”, побудований на ентузіазмі й любові до кіно, — додає Олексій Хуторний. — Спочатку працював зі школярами й жителями села. Чим більше прокачував свої скіли — тим більше додавалося людей на зйомках. В останньому фільмі “Чорний козак” з усієї України з'їжджалися актори: професійні й аматори».

«Чорного козака» знімали 10 років (2008–2018), долучилися до роботи близько 500 учасників. Знімальні павільйони — ліси, поля і луки рідного села. Його показали у кінотеатрах України.

«Це такий приклад, що надихає. Він про те, що як людина чогось дуже хоче, то їй потрібна тільки жага, пристрасть і впевненість», — зазначає Олексій Хуторний.

Нагадаємо, у жовтні філії Суспільного показали документальний фільм-експедицію «Печерні», над яким разом працювали команда тернопільської філії Суспільного і незалежний продакшн.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду