Регіональні телеканали Суспільного покажуть новий сезон проєкту «Візуальний код-2»

Регіональні телеканали Суспільного покажуть новий сезон проєкту «Візуальний код-2»

13:31,
16 Лютого 2022
1887

Регіональні телеканали Суспільного покажуть новий сезон проєкту «Візуальний код-2»

13:31,
16 Лютого 2022
1887
Регіональні телеканали Суспільного покажуть новий сезон проєкту «Візуальний код-2»
Регіональні телеканали Суспільного покажуть новий сезон проєкту «Візуальний код-2»
Проєкт розкриває мультикультурність багатонаціональної України.

19 лютого о 8:45 регіональні телеканали Суспільного покажуть другий сезон проєкту «Візуальний код-2», який складається із шести випусків. Проєкт виходитиме щосуботи у ранковому слоті.

Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.

«Мета програми — через традиції, різні елементи одягу розповісти про культуру людей, які живуть поруч із нами у різних регіонах України, зрозуміти світогляд і традиційні особливості вбрання різних нацспільнот. Особливості національного одягу — це один з важливих спектрів вивчення етнічної історії кожної нації, її соціальної структури, естетичних поглядів тощо. Особливістю одягу національних спільнот України є його формування під впливом української культури», – зазначили в анонсі.

Перший сезон вийшов в ефір у 2021 році. Втілення ідеї стало можливим завдяки Координаційному центру мовлення нацменшин на Суспільному, який протягом двох сезонів здійснював препродакшн та редакційний супровід програм.

За словами керівниці Координаційного центру мовлення нацменшин на Суспільному Анастасії Гудими, після першого сезону проєкту завдяки фокус-групам Суспільному вдалось поспілкуватися з глядачем і зрозуміти, чого саме йому бракує і що б він хотів побачити. «Своє бачення і бачення глядача ми максимально прокомунікували продакшену, який виготовляв проєкт. Чи вдалося все відтворити — побачимо в ефірі», — сказала вона.

Ведучим другого сезону проєкту став український дизайнер Серж Смолін. Протягом двох місяців дизайнер подорожував країною та знайомився з майстрами з різним етнічним корінням, щоб перейняти їхній унікальний досвід та відшукати візуальний код нації. Побувавши в шести містах, він надихнувся весільними традиціями та вбранням, яке має свої унікальні особливості й багаторічну історію.

«Цей проєкт розкриває мультикультурність нашої багатонаціональної країни. На зйомках у Ковелі, коли моя мама показала мені фото бабусі у весільній сукні, я зрозумів, що найкращою візуалізацією одягу національних спільнот є весільні традиції та їхня унікальність. Саме весільне вбрання підкреслює витонченість та характер кожного народу так, як не здатен жоден інший одяг. Оскільки ми мали вкластися в рекордно стислі строки виготовлення колекції, втілення цієї ідеї стало неабияким викликом для мене як для дизайнера», — розповів Серж Смолін під час ефіру на «Ранку на Суспільному».

Фінальним результатом проєкту стало створення дизайнером сучасної капсульної колекції з шести весільних суконь з елементами єврейської, грузинської, угорської, румунської, вірменської та німецької культур. Разом із Суспільним мовником оригінальну колекцію було презентовано на Ukrainian Fashion Week. Про те, як пройшла презентація колекції, читайте у репортажі «Серж Смолін та його етновесілля на Суспільному».

Фото: Ольги Жук

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
загальному заголовку
18:03 / 16.02.2022
Так і є. Всі філії "під одну гребінку". Не цікаво, бо люди хочуть дивитись своє, місцеве. Але це робиться для того,щоб сказати : вас ніхто не дивиться, тому філії треба закрити. І це логічно,зважаючи на нинішню плачевну ситуацію.
загальний заголовок
14:53 / 16.02.2022
Детектор використовє стандартный заголовок "Філії Суспільного покажуть". Чому? Так через те, що філії Суспільного самостійно нічого не виробляють. Команда Аласанії використовє вивіски філій для прикриття своїх шахер-махерів і просто для відмивання бабла. А працюють в областях тільки одні передавачі, які один одного дублюють.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду