В Одеській філії Суспільного відкрили музей телебачення та радіо
В Одеській філії Суспільного відкрили музей телебачення та радіо
В Одеській філії Суспільного відкрили музей телебачення та радіо із технологічним обладнанням, котре телевізійники та радійники використовували ще до того, як з'явилися цифрові технології.
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
У музеї представили обладнання в хронологічній послідовності розвитку телевізійної техніки. Серед експонатів — камери, відеомагнітофони, аудіомагнітофони, мікрофони, вимірювальне та освітлювальне обладнання. Найстаріший експонат — аудіомагнітофон 1973 року.
За словами менеджера Одеської філії Назарія Максимчука, музейна кімната ділиться на дві частини — це техніка, з якою працювали радійники й телевізійники в минулому, та фотографії і документи визначних подій та людей, які поставили початок у розвиток вітчизняного телебачення.
Частина апаратури справна та може працювати. Поки що виставили понад 20 експонатів і два стенди з ексклюзивними фото.
Продюсерка Одеської філії Олена Кваша розповіла, що задум відкрити «Треба було починати все з голих стін в буквальному сенсі слова. Відремонтували приміщення зали, яка є і простором для творчих і колективних зустрічей, до речі. З ремонтом нам допомогли учні професійно-технічного закладу. Потім відбирали експонати з тих предметів і техніки, що була на складах телекомпанії, складали їх опис. Деякі експонати — унікальні, ровесники нашого радіо. Колеги теж відшукали власні реліквії й передали до експозиції. Робота ще триває. Хочемо, щоб цей музейний простір став цікавим і для тих, хто вивчає фізику», — зазначила вона.
До музею долучили аудіовізуальний елемент — оцифровані плівки 1950–60-х років з окремими концертними номерами, виступами співака й кіноактора Леоніда Утьосова, акторів місцевих театрів того часу. Виступи були відзняті на Одеській студії. Керівництво Суспільного Одеси подякувало колегам із Суспільного у Кропивницькому: Костянтину Карпову, Яні Бабак та Світлані Бербець, які допомогли відцифрувати архівні матеріали. Також продюсерка філії запрошує експертів і знавців допомогти ідентифікувати акторів.
Нагадаємо, у листопаді на телеканалі «UA: Одеса» запрацював новий ньюзрум. Протягом останніх чотирьох років Служба новин Одеської філії не мала власного обладнаного офісу для роботи.