Філії Суспільного покажуть фільм про ромську молодь «Невидима правда»

Філії Суспільного покажуть фільм про ромську молодь «Невидима правда»

14:09,
8 Квітня 2021
5213

Філії Суспільного покажуть фільм про ромську молодь «Невидима правда»

14:09,
8 Квітня 2021
5213
Філії Суспільного покажуть фільм про ромську молодь «Невидима правда»
Філії Суспільного покажуть фільм про ромську молодь «Невидима правда»
У стрічці показано, що роми бувають різними, як і представники будь-якої нації.

15 квітня о 18:40 в ефірі регіональних телеканалів Суспільного запланована прем’єра документальної стрічки «Невидима правда», яку виробили на аутсорсі у співпраці з Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного. 

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного працював над пошуком героїв та розробкою концепту стрічки «Невидима правда». Режисером «Невидимої правди» став Юрій Шилов. Над зйомками і монтажем працював продакшн за договором аутсорсу. Загалом, проєкт вдалося реалізували за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

В основі фільму — три унікальні історії про ромську молодь та їхні родини, які належать до різних соціальних груп. Вони власним прикладом руйнують стереотипи про спільноту, які роками існують серед українців. 

Перший герой стрічки — 17-річний Даніель. Він із родини заможних ромів. Хлопець навчається у школі на медіафакультеті, мріє стати сценаристом.

Наступна героїня «Невидимої правди» — Моніка. Їй 20 і вона — студентка медичного коледжу, майбутня медсестра. Після коледжу планує опанувати професію лікарки. Виросла в дуже бідній ромській родині. 

Третя історія — від Анжеліки, 13-річної школярки з багатодітної ромської родини. Вона взяла на себе всю хатню роботу й догляд за молодшими братами. Попри труднощі, добре навчається у школі, вивчила українську, мріє стати кондитером.

За словами керівниці Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасії Гудими, негативне ставлення до всієї ромської спільноти у соціумі складалося роками, насамперед через брак інформації.

«Одним із можливих шляхів змінити упередженість є створення документальних репортажів, таких, як наш фільм “Невидима правда”, який показує звичайне життя ромів, розповідає про успіхи, невдачі, допомагає розгледіти за абстрактним поняттям “меншина” звичайних людей та побачити спільне. Такі історії потрібні для зміни наративів у суспільстві», — сказала вона.

Анастасія Гудима зазначила, що не всі роми знають, що 8 квітня їхнє міжнародне свято, яке ідентифікує їх як національну спільноту. На Суспільному планували провести публічну презентацію та передпоказ фільму в кінотеатрі. Але через карантинні обмеження декілька разів її переносили. І вже не чекаючи послаблень карантину оголосили прем'єру на Суспільному — 15 квітня.

Нагадаємо, 8 квітня — Міжнародний день ромів.

Додамо, у березні 2021 року на каналі «UA: Закарпаття» оновили програму «Ромське життя». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду