На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій
Із II півріччя 2021 року у Національній суспільній телерадіокомпанії України планують розпочати вимірювання рейтингів та детальне дослідження аудиторії регіональних телеканалів Суспільного.
Про це йшлося на онлайн-зустрічі керівників регіонального мовлення Суспільного із членами правління й колегами з центральної дирекції.
Вимірювання рейтингів телеканалів філій Суспільного «дозволить аналізувати, які програми викликають найбільший інтерес у глядачів, та покращувати сітку мовлення з урахуванням уподобань аудиторії», повідомила пресслужба Суспільного.
Таке дослідження було заплановане у Концепції регіонального мовлення НСТУ на 2020 – 2021 роки. Раніше технічно було майже неможливо виміряти рейтинги регіональних каналів Суспільного. У 2020 році всі регіональні канали почали працювати як цілодобова система розповсюдження контенту – міжрегіональна платформа Суспільного «UA: Регіони».
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, пояснив, що модель «UA: Регіони» нагадує сьогоднішнє «Українське радіо», в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу.
За його словами, для глядача конкретного регіонального каналу не з’явиться якийсь інший, новий телеканал Суспільного. Якщо, наприклад, хтось вмикав у Львові свій регіональний суспільний канал «UA: Львів» – то і надалі на тій же кнопці пульту у нього буде вмикатись той самий телеканал.
Однак технічно тепер це одна платформа, яка дозволить розпочати вимірювання рейтингів.
У концепції регіонального мовлення зазначено, що «потенційно міжрегіональна платформа має найширшу аудиторію (за типами глядачів) з-поміж усіх платформ Суспільного мовлення. Об’єднана цільова аудиторія телемовлення – це громадяни України віком від 4 років, які живуть у містах з населенням 50+ та 50– . Попри цей факт, необхідно визначити основну аудиторію (ядро) та дотичну аудиторію, яка буде стабільно залучати до перегляду більше глядачів».