Готуйтеся на вихід: співробітники філій Суспільного отримали лист від менеджерів компанії

Готуйтеся на вихід: співробітники філій Суспільного отримали лист від менеджерів компанії

14:12,
17 Грудня 2019
8791

Готуйтеся на вихід: співробітники філій Суспільного отримали лист від менеджерів компанії

14:12,
17 Грудня 2019
8791
Готуйтеся на вихід: співробітники філій Суспільного отримали лист від менеджерів компанії
Готуйтеся на вихід: співробітники філій Суспільного отримали лист від менеджерів компанії
Шефредакторка «Київського ранку» каналу «UA: Київ» Марія Штогрин вважає, що переформатування ранкових програм регіональних філій Суспільного – це «імітація бурної діяльності» керівництва НСТУ.

11 жовтня стало відомо про наміри правління Національної суспільної телерадіокомпанії України закрити ранкові програми регіональних каналів Суспільного і почати виробництво спільного ранкового шоу на базі однієї філії. Це викликало занепокоєння колективів регіональних філій, вони запропонували правлінню обговорити оптимізацію. Та протягом двох місяців ніхто з членів правління НСТУ не зустрівся з колективами «Ранків». 16 грудня чотири журналістки ранкової програми регіонального каналу «UA: Житомир» провели акцію протесту босоніж і з заклеєними ротами, щоб провернути увагу до проблеми.

«Детектор медіа» через пресслужбу НСТУ звернувся по коментар щодо варіантів оновленої концепції ранкового мовлення та подальшої долі колективів «Ранків» до генеральної продюсерки регіонального мовлення Марії Фрей та члена правління НСТУ Миколи Чернотицького, відповідального оптимізацію центральної та регіональної структури. У пресслужбі повідомили, що нададуть усі відповіді, коли буде розроблена концепція. Нагадаємо, концепція була затверджена 2 грудня 2019 року.

Тим часом правління Суспільного мовлення розглядає створення однієї великої платформи, на яку всі регіональні філії доставлятимуть контент власного виробництва. У філіях не знають, яка роль у новій концепції регіонального мовлення буде відведена для колективів ранкових програм, при тому особливих перспектив не бачать.

Шефредакторка «Київського ранку» на регіональному каналі «UA:Київ» Марія Штогрин, яка працює в київському телецентрі «Олівець» і знаходиться найближче з усіх філій до Центральної дирекції Суспільного, в колонці для «Детектора медіа» описала на власному прикладі, що може очікувати на ранкові програми філій та їхні колективи. «Детектор медіа» готовий надати слово й іншим співробітникам ранкових програм, керівництву філій та керівництву НСТУ щодо переформатування ранкового мовлення.

На Суспільне мене запросили у 2018 році, коли я працювала в українській службі BBC. Тоді нове керівництво суспільно-просвітницького напряму НСТУ запросило мене допомогти з переформатуванням програми на регіональному «Центральному каналі». Мені це здалося символічним: я працюю на британський суспільний мовник, а мене долучають до реформування та розбудови українського суспільного.

У спадок новій команді дісталася програма «Рано вранці», яка виходила у записі, а колектив тільки-но переїхав до телецентру. Спершу придумали назву «Київський ранок», паралельно спільними зусиллями затвердили верстку і визначили кілька принципових речей: програма мала виходити у прямому ефірі, відображати всю інформаційну картину регіону, розважати та заохочувати людей. Процесом керували Михайло Смуток та Андрій Сайчук. В умовах недофінансування зібрати з нуля колектив, заохотити людей працювати, налагодити роботу – важко, а коли ти встаєш о 5-й ранку щодня – це надскладно. Нам це вдалося лише тому, що на початковому етапі в нас були стажери та люди, які нам допомагали «на голому» ентузіазмі.

Досить складно перетворити програму, яка була схожа на хроніки 1989 року, на продукт, який буде висвітлювати суспільно важливі теми, дотримається всіх журналістських стандартів та зможе розважити глядача зранку, а не приспить його.

Що ж у нас було? Кілька камер, виготовлених у 80-х, які знімали у форматі 3:4, декорації, знайдені в павільйонах НСТУ, та 20 людей, які навіть не уявляли собі масштаб роботи, який їм судилося виконати. На початку ми спали по 4 години, аби програма була інтерактивною, показала те, чим живе Київщина сьогодні, а не розповідала про вчорашні новини вже завтра.

Понад рік я займаю посаду шефредактора ранку, у мене надзвичайно професійний керівник, виконавчий продюсер каналу Максим Кошелев.

Ми – єдиний регіональний канал з таким підбором ведучих – вони всі люди медійні, у них серйозний авторитет серед колег не лише на Суспільному. Наприклад, наш Саня Димов – це ведучий радіо NRJ та відомий Dj, у тому числі на «Євробаченні» та великих концертах, у сфері – вже понад 12 років. Іван Марунич – відомий блогер і музикант Nravitsa Planet, а на медійних проектах працює вже понад 9 років. Ігор Мартиненко працює на телебаченні вже понад 6 років, він був з командою від початку і за сумісництвом відповідає у нас за спортивний порядок денний і готує тематичну рубрику. Юліана Глава – наш піарник та ведуча авторської програми на радіо. Антон Житлов – талановитий стендап-артист, маркетолог та ведучий з досвідом.

Цінність нашої програми – це люди, мої колеги. Я надзвичайно рада, що мені вдалося зберегти основу з людей з великим досвідом та долучити молодих спеціалістів. Ми знаємо, що в нас різна аудиторія, тому в ефірі були і блогери-мільйонники, відомі співаки, лише за останній тиждень до нас прийшов Олександр Положинський, гурт «ТНМК». У нас були герої, які будуть цікаві людям зрілого віку, наприклад, головний редактор культового журналу «Огородник», «Порадниця». Нещодавно до нас завітала блогерка та акторка Анна Трінчер. Ще задовго до мейнстріму ми кликали до нас Jerry Heil. Приходять усі учасники відбору до «Євробачення»: наприклад, Melovin, Yuko. Були український електронний артист Cape Cod, блогер Соня Стужук, Андрій Трушковський, список можна продовжувати дуже довго.

Ми запрошуємо цікавих людей з Київської області. У нас був підприємець, який вирощує нетипові фрукти для нашого клімату (наприклад, лимони, банани) у своїй теплиці. Також у травні в нас був ліквідатор із Вишгорода, який спускався до реактора Чорнобильської АЕС після вибуху.

Ми працювали спокійно півтора року. За цей час керівництво змінилося, хтось вийшов зі складу правління.

Зненацька, без попереджень, у листопаді до нас доходять чутки про те, що ранки закриватимуть. 12 грудня минув місяць після того, як ми дізналися про закриття ранкових програм з опублікованої на сайті «Детектор медіа» новини від 11 жовтня, яку озвучив голова правління НСТУ Зураб Аласанія. Наголошувалося, що мова не йде про закриття програм. Проте 12 грудня ми отримали від керівництва лист, що люди, які працюють за строковими договорами, можуть готуватися на вихід. Відповідальна за регіональне мовлення Марія Фрей та член правління НСТУ Микола Чернотицький проводили лише одну зустріч із регіонами, не повідомивши їм своїх реальних планів. На щастя, київська філія Суспільного працює в одній будівлі з менеджментом і може повідомити подробиці, які збирає крихтами.

Колектив Київської філії не бачить підстав для подібних планів правління, враховуючи те, що Суспільне отримає 2 млрд 11 млн грн у 2020 році. Тобто, удвічі більше, ніж минулого року, але зі скороченими штатами працівників. Є великі сумніви, чи буде в змозі новий зведений ранок, який анонсували днями, висвітлити інформаційну картинку окремих регіонів та ще й адаптувати його до локальної аудиторії.

За останні два роки у філій не з’явилося жодних передумов, у тому числі фінансових, щоб виробляти нові власні програми. Сумнозвісна зарплатна вилка не збільшилася, а преміальний фонд, якщо і з’являвся, то розподілявся між людьми і складав 500 гривень.

Філії випускають лише ранок, «Тему дня» та новини. Ні для кого не буде таємницею, що більшість часу ефірної сітки – це повтори старих програм «UA:Першого» та закуплені ще у 2000 серіали. Якщо закриють ранки, у філій залишаться лише новини та «Тема дня», які не можуть формувати повноцінне мовлення. А якщо в Суспільного не буде філій, то на що витратять колосальні 2 млрд гривень з держбюджету? (Насправді бюджет Суспільного у 2020 році становитиме 1 млрд 711 млн 516 тис. - РЕД.)

Насправді ж, ціль «переформатування» ранкових програм, які не так давно пройшли оптимізацію кадрів, налагодили виробничий процес за таких складних умов, – імітація бурної діяльності. Було б добре провести перевірку людей у менеджменті, чи відповідають вони займаній посаді та чи можуть проводити поспіхом «реформи».

Поїздки ж членів правління та менеджерів закордон, а особливо в США, де вони піддивляються концепції та ідеї для Суспільного, як на мене, є аморальними, бо багато працівників НСТУ досі працюють за зарплатню у 6-8 тисяч гривень і перебувають за межею бідності.

Тим часом, менеджмент отримує зарплати від 50 тисяч гривень, займаючися численними моніторингами людей, які виробляють контент і отримують мізерні кошти. При тому, що ранкові зміни в Києві починаються о 3-4-й ранку, аби встигнути на ранок, який виходить у прямому ефірі.

При цьому, жодних реальних рейтингів менеджмент не досліджує та не надає. А саме вони б і свідчили про результати поточної роботи та майбутніх проектів. На жаль, філії потрапили до ситуації, де показники успішності трансформації регіонального мовлення не враховуються, бо їх немає, ніхто не надає незалежних даних. Тобто ми починаємо ті ж самі процеси, які запускали ще два роки тому.

У мене все, гарного всім дня та Нового року. Привітання від керівництва НСТУ вже всі оцінили.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду