На каналі «UA: Тернопіль» призупиняють вихід ранкової програми (Доповнено)

На каналі «UA: Тернопіль» призупиняють вихід ранкової програми (Доповнено)

16:02,
25 Травня 2020
3846

На каналі «UA: Тернопіль» призупиняють вихід ранкової програми (Доповнено)

16:02,
25 Травня 2020
3846
На каналі «UA: Тернопіль» призупиняють вихід ранкової програми (Доповнено)
На каналі «UA: Тернопіль» призупиняють вихід ранкової програми (Доповнено)
Із першого червня в ефірі суспільного регіонального каналу «UA: Тернопіль» призупинить виходити ранкова програма «Файний ранок». Наразі в ранковому слоті показують монтований ранок і дайджести.

Про це сайту «Детектор суспільного мовлення» сказала продюсерка Тернопільської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Зоряна Биндас.

«12 травня у зв’язку з карантинними умовами роботи призупинив виходити в ефір "Файний ранок" у Тернополі. Із 25 травня відновлено роботу ранку, виходить монтований ранок і дайджести (2 години), ранкова команда працює до 1 червня. Але у зв’язку з недоукомплектованою штаткою ( в команді залишається троє редакторів) та карантином із 1 червня "Файний ранок" призупиняє свою роботу знову», – сказала продюсерка філії.

Вона зазначила, що ранова програма повернеться в ефір у липні, коли централізовано запустять міжрегіональний ранок.

Наразі у Тернопільській філії Суспільного вирішують, чим будуть займатися три редактори, які працюють над «Файним ранком».

«Ідей є кілька, поки шукаємо найоптимальніший варіант», – зазначила Зоряна Биндас щодо майбутньої зайнятості колег.

Генеральна продюсерка регіонального мовлення НСТУ Марія Фрєй сказала «Детектору суспільного мовлення», що у зв’язку з запуском міжрегіонального ранку та відповідно призупиненням регіональних ранкових програм скорочення не передбачається.

«Наразі немає рішення правління щодо змін умов праці. Працівники, які не увійшли до складу управління з виробництва регіонального контенту, виготовлятимуть контент для міжрегіональної та національної платформ, а також будуть залучені до виробництва спеціальних тематичних нерегулярних проєктів», – пояснила Марія Фрєй.

За словами редакторки «Файного ранку» Наталії Лазуки, їй запропонували простій до кінця карантину.

«Це означає нічого не робити невідомо скільки часу і отримувати дві третіх зарплати, в районі 2 тис. грн. Особлиго гостро реагують на це люди, сюжети яких набирають сотні тисяч і мільйони переглядів. Ніби й Суспільному потрібні цікаві ходи й ідеї, а на практиці - інше. Зокрема, кажу про себе», – розповіла журналістка.

Зоряна Биндас зазначила, що наразі нікого на простій не відправляли.

«Втім, якщо би навіть так, то дві третіх від 9500 — не дві тисячі гривень», – зазначила вона.  

У фейсбук-спільноті «Захист регіонального суспільного мовника України» оприлюднили інформацію про те, що працівники Суспільного дізналися зненацька про припинення ранкових ефірів.

«21 травня продюсерка Тернопільської філії Зоряна Биндас організувала онлайн-нараду з ранківцями і повідомила, що тема "Файного ранку" вже закрита. Мовляв, нема з ким працювати, одна людина звільнилася, одну перевили на іншу посаду, то для тих, хто лишився, два варіанти – або переведення в інші відділи, або простій до кінця карантину», – йдеться у повідомленні.

Керівники філії сказали журналістам «Файного ранку», що для них наразі «найреалістичніший варіант простій» і для цього «не потрібна згода працівника». Також журналісти не знають, що на них чекає після завершення карантину і відповідно простою, чи переведуть їх в інші відділи, зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, з початку карантину філії Суспільного працюють як єдина міжрегіональна платформа. Раніше цю ідею планували втілити з вересня.

Міжрегіональна платформа — система централізованого накопичення та поширення контенту, що передбачає три формати його створення:

  • «одні для всіх» — коли одна філія самостійно виробляє програмний продукт для спільної міжрегіональної платформи;
  • «усі для всіх» — коли всі філії разом створюють спільний програмний продукт;
  • «самі для себе» — коли кожна філія працює над власним продуктом.

Додамо, великий міжрегіональний інформаційно-пізнавальний «Ранок» України, який транслюватимуть усі канали філій Суспільного, планують запустити у липні 2020 року. Це буде спільний продукт у форматі «усі для всіх». Ранкову програму вестимуть із київської студії, кожна філія надаватиме сюжети для програми і матиме прямі включення. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду