Суспільним каналам «Криворіжжя» та «Поділля-центр» анулювали ліцензії на аналогове мовлення

Суспільним каналам «Криворіжжя» та «Поділля-центр» анулювали ліцензії на аналогове мовлення

12:20,
14 Грудня 2018
4558

Суспільним каналам «Криворіжжя» та «Поділля-центр» анулювали ліцензії на аналогове мовлення

12:20,
14 Грудня 2018
4558
Суспільним каналам «Криворіжжя» та «Поділля-центр» анулювали ліцензії на аналогове мовлення
Суспільним каналам «Криворіжжя» та «Поділля-центр» анулювали ліцензії на аналогове мовлення
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про анулювання ліцензій на мовлення (ефірне регіональне телебачення).

Про це йдеться у рішеннях Нацради, опублікованих на сайті регулятора.

У рішенні про анулювання ліцензії на мовлення ПАТ «НСТУ», м. Київ (НР № 01057-м від 30.03.2017) (ефірне ТБ, логотип: « «Поділля – Центр» буква «Ц»  з хвостиком у формі національного орнаменту на зеленому фоні») зазначено: «…анулювання ліцензії на мовлення НР № 01057-м від 30.03.2017 (ефірне (телебачення), регіональне, канал мовлення – 25 ТВК, потужність передавача – 1,0 кВт, територія розповсюдження – м. Хмельницький, м. Старокостянтинів та райони: Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Хмельницький, Ярмолинецький, обсяг мовлення – 14 год/добу, термін дії ліцензії - до 30.03.2024)…».

Також анулювали ліцензію на мовлення  ПАТ «НСТУ», м. Київ (НР № 01094-м від 30.03.2017) (ефірне ТБ, логотип: «КДТ»). «… Анулювання ліцензії на мовлення НР № 01094-м від 30.03.2017 (ефірне (телебачення), місцеве, канал мовлення – 59 ТВК, потужність передавача – 0,1 кВт, територія розповсюдження – м. Кривий Ріг (міськрада) та райони: Криворізький, Широківський, обсяг мовлення – 2 год/добу, термін дії ліцензії - до 30.03.2024)», – йдеться у рішенні.  

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, сказав сайту «Детектор медіа», що у Кривому Розі НСТУ відмовилася від аналогової ліцензії. «Ми ділили частоту з Прямим каналом, канал «Криворіжжя» мовив 2 години, Прямий – 22 год. Потім Прямий канал відключився, після цього ми відключили мовлення і подали заяву про відмову від ліцензії. Тепер Кривий Ріг має виходити за принципом, як Новгород-Сіверський, тобто працювати як корпункт, робити новини і відправляти їх в обласний центр, звідки їх контент показують по всій області», – розповів він.

За його словами, у Хмельницькій області відмовилися також від аналогової ліцензії.

«Ми відмовилися від рваної аналогової ліцензії, де ділили частоту з іншими каналами. Місцеві канали припинили аналогове мовлення, відповідно нам не було сенсу вриватися у чорний екран у проміжки, в які за ліцензією мовив канал "Поділля-центр"», – пояснив пан Чернотицький.

Член правління НСТУ додав, що субліцензіатів попереджали про відключення аналогу регіональних суспільних каналів лише після того, як вони першими припинять мовлення. «Аналог на сьогодні – найдорожчий ретранслятор у НСТУ. У компанії будуть крок за кроком згортати аналогове мовлення», – зазначив Микола Чернотицький.  

З 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення всі регіональні телеканали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України продовжили мовлення. Хмельницька філія та канал «Криворіжжя» (Кривий Ріг, Дніпропетровська область) ділили свої частоти з іншими телеканалами, з вересня вони продовжили аналогове мовлення. Суспільний канал «Криворіжжя» мовив 2 години на добу, ділив частоту з Прямим каналом, який теж продовжував аналогове мовлення, маючи цифрову ліцензію. Суспільний канал «Поділля-центр» мовив 14 годин на добу по буднях (06.00-07.30; 08.00-09.00; 09.30-12.00; 13.00-15.00; 16.00-19.00; 20.00-24.00), ділив частоту з телеканалами «Мега» та «ТВ-7», які з вересня припинили аналогове мовлення.

Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, в ніч з 31 липня на 1 серпня відбувся перший етап вимкнення аналогове ТБ в Києві та Кіровоградській області, а 1 вересня було вимкнено аналогове телебачення по всій Україні за винятком територій з особливим режимом мовлення (зона ООС і південь Херсонської області), а також каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевих мовників, які не мають цифрових ліцензій, і передавачів на кордоні з Російською Федерацією. Для них уряд продовжив аналогове мовлення до 1 травня 2019 року.

Додамо, 25 вересня  Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення  відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
molbuk.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду