Суспільні канали Кіровоградської та Черкаської філій перейшли на широкоекранний формат мовлення
Суспільні канали Кіровоградської та Черкаської філій перейшли на широкоекранний формат мовлення
Про це повідомила прес-служба НСТУ. Член правління Суспільного Микола Чернотицький, який відповідає за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, підтвердив цю інформацію сайту «Суспільне. Детектор медіа».
«Наразі нам вдалося перейти на широкоекранний формат мовлення у семи філіях. З вересня плануємо ще три філії перевести з формату 4:3 на 16:9. Це стало можливо у тих філіях Суспільного, де була технічна можливість: нормальний пульт, камери, інше обладнання. Деяке обладнання шукали у Центральній дирекції, дещо докуповували», – прокоментував сайту «Суспільне. Детектор медіа» Микола Чернотицький.
За його словами, перехід на 16:9 – це комплексна заслуга філій і Центральної дирекції, яка консультувала регіони, надавала можливе обладнання та інше.
Відомо, що бюджет НСТУ у 2018 році на 50% менший, ніж це передбачено законом про Суспільне. Член правління НСТУ Роман Вінтонів пояснював раніше, що у зв’язку з недофінансуванням на технічне обладнання у компанії 0 грн. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.
Микола Чернотицький зазначив, що придбання обладнання стало можливим в основному завдяки коштам, вирученим від реклами Центральної дирекції та філій.
В інших філіях технічна ситуація складніша, тож наразі невідомо, коли їм вдасться перейти на 16:9. «Там потрібне більше капіталовкладення, необхідно міняти камери, які були б не 3:4, а 16:9», – додав він.
Щоб усі суспільні телеканали перейшли на широкоекранний формат мовлення, насамперед бракує капіталовкладення. Це стане можливим у разі, якщо НСТУ отримає дофінансування або ж допоможуть донори, сказав пан Чернотицький.
Зазначимо, 11 грудня 2017 року три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – перейшли на широкоекранний формат мовлення 16:9.
Пізніше, 24 січня, телеканал «Житомир» першим із філій Суспільного перейшов на широкоекранний формат мовлення. Таке завдання стоїть перед всіма регіональними каналами НСТУ, та багато компаній спершу мусять вирішити ряд технічних завдань.
У квітні 2018 року суспільний телеканал «Запоріжжя» розпочав трансляцію у форматі 16:9.
У липні 2018 року розпочав мовити у форматі 16:9 телеканал «Тиса-1» на Закарпатті.