Телеканал «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9

Телеканал «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9

10:54,
17 Липня 2018
6342

Телеканал «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9

10:54,
17 Липня 2018
6342
Телеканал «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9
Телеканал «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9
Телеканал Закарпатської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Тиса-1» розпочав мовити у форматі 16:9 замість 4:3. Першою прямоефірною програмою власного виробництва філії, яка вийшла у новому форматі, стали «Новини» о 13:30 16 липня.

Про це йдеться на сайті телеканалу «Тиса-1» та повідомляє прес-служба НСТУ.

«Для мовлення у новому форматі необхідно було замінити 6 камер із 8-ми, переналаштувати все студійне обладнання на 16:9. Технічно ми були готові розпочати мовлення ще 1 липня, проте, процес переходу міг стати стресовим для творчих працівників. Тож, було прийнято рішення відкласти оновлення формату на 2 тижні. Впродовж цього часу творчі працівники адаптувалися виготовляти контент у новому форматі. І тепер 4:3 – це вже історія для телеканалу "Тиса-1"», – сказав менеджер Закарпатської філії Суспільного Мирослав Поляковський.

Продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина додав, що «16:9 – це найпоширеніший у світі формат телевізійного мовлення, який прийшов на заміну застарілому 4:3. Наступним нашим кроком буде перехід до формату чіткої роздільної здатності Full HD».
 
Зміна формату розпочалася з оцінки аналізу обладнання. Її провели технічні підрозділи Закарпатської філії НСТУ близько місяця тому.
 
Нині у філії є три базові програми власного виробництва: інформаційна програма «Вчасно», ранкове шоу «Ранок на Тисі» та вечірня аналітична «Тема дня: Ужгород». Окрім цього журналісти спеціальних редакцій виготовляють 12 програм мовами національних меншин.
 
«Окрім телепрограм, адаптовано весь "одяг" телеканалу, всі міжпрограмні, рекламні та соціальні ролики. Ми готувалися до переходу, тому особливих проблем із цим у нас не виникло», – зазначив Євген Тичина.

Нагадаємо, Закарпатська філія НСТУ складається із телеканалу «Тиса-1» та радіостанцій «Ужгород» і «Тиса FM».

Станом на 1 березня телеканал «Тиса-1» запустив новий newsroom, в якому працюватимуть як новинарі, так і творці проекту «Тема дня. Ужгород».

Зазначимо, 11 грудня 2017 року три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – перейшли на широкоекранний формат мовлення 16:9.

Пізніше, 24 січня, телеканал «Житомир» першим із філій Суспільного перейшов на широкоекранний формат мовлення. Таке завдання стоїть перед всіма регіональними каналами НСТУ, та багато компаній спершу мусять вирішити ряд технічних завдань.

У квітні 2018 року суспільний телеканал «Запоріжжя» розпочав  трансляцію у форматі 16:9.

Фото: надане прес-службою НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду