Закарпатська філія НСТУ покращить матеріально-технічну базу завдяки гранту з ЄС

Закарпатська філія НСТУ покращить матеріально-технічну базу завдяки гранту з ЄС

10:16,
23 Листопада 2017
2985

Закарпатська філія НСТУ покращить матеріально-технічну базу завдяки гранту з ЄС

10:16,
23 Листопада 2017
2985
Закарпатська філія НСТУ покращить матеріально-технічну базу завдяки гранту з ЄС
Закарпатська філія НСТУ покращить матеріально-технічну базу завдяки гранту з ЄС
Закарпатська філія Національної суспільної телерадіокомпанії України (телеканал «Тиса-1») розраховує навесні отримати грант ENILIP HUSKoua – Cross Border Cooperation European Union (2014-2020).

Як сказав сайту «Суспільне мовлення» директор виконавчий Закарпатської філії НСТУ Віталій Мещеряков, імовірність того, що все складеться 90-95%.

«Ми пройшли усі можливі щаблі відбору. На фінішну пряму вийшли єдині без конкурентів. Наразі проходить експертиза проектної документації, але це на грант не впливає», – пояснив він.

Це буде спільний грант з угорськими та словацькими партнерами телеканалу «Тиса-1».

«Разом із угорськими (Іллеш Ус) та словацькими партнерами днями телеканал "Тиса-1" подав заявку на участь у гранті "ENILIP" HUSKoua – CBC.EU (2014-2020), загальна вартість якого сягає понад 8 мільйонів євро. Основна мета даної міжнародної співпраці – створення спільного контенту та обмін програмами в режимі реального часу, покращення матеріально-технічної бази», – написав на своїй сторінці у Facebook Віталій Мещеряков.

Він пояснив сайту «СМ», що кошти розподілялися відповідно до поданого кошторису, його затверджувала угорська сторона. «Тисі-1» виділять до 2 млн євро.

Більшість із коштів планують витратити на матеріально-технічну базу.

«Мова йде про повну заміну даху, вікон, дверей, систем водо- та теплопостачання, зовнішнього та внутрішнього оздоблення, створення гідних умов праці, технічне оснащення студії тощо», – зазначив керівник філії Суспільного мовлення.

Також він додав, що окремо будуть виділені кошти на створення студії з виробництва контенту.

Віталій Мещеряков зазначив, що  закарпатська телерадіокомпанія понад 10 років безуспішно намагалася привернути увагу владних інституцій до руйнації будівлі радіо. «Споруда, якій вже пішов сьомий десяток років, жодного разу не ремонтувалася й фактично перебуває в аварійному стані: дах протікає, обсипається штукатурка, комунікації давно вичерпали свій ресурс. Унікальна студія, в якій у часи колишнього СРСР проводилися звукозаписи багатьох відомих вітчизняних і закордонних музичних колективів, нині – в занедбаному стані. Брак власних коштів не дозволяв самостійно вирішити проблему, а бажаючих допомоги ззовні не виявилося», – пояснив причину, чому грант для філії такий важливий.

Він сказав, що підготовка до подачі заяви на грант тривала три роки. «Десятки поїздок за кордон, зустрічі з європейськими можновладцями, залучення підтримки регіональної влади, Держкомтелерадіо (подяка - Валерію Лунченку, Володимиру Чубірку, Михайлу Рівісу, Олегу Наливайку). Для участі в грантовому проекті в стислі терміни вдалося підготувати проектно-кошторисну документацію на реконструкцію Будівлі радіо (за зниження фінансового навантаження на телеканал "Тиса-1" окрема подяка голові Закарпатської облради Михайлу Рівісу та прес-секретарю Закарпатської облради Вікторії Сенгетовській, оперативну допомогу у наданні дозвільних документів та повну ліквідацію бюрократичних перешкод - щира подяка голові правління ПАТ "НСТУ" Зурабу Аласанії та Олександру Лієву, виконавчому директору). Тож, лише злагоджені дії великої команди дозволили досягти необхідної мети при мінімальних фінансових затратах та у досить обмежені строки», – наголосив пан Мещеряков.

Нагадаємо, CBC.EU (транскордонне співробітництво) – це ключовий елемент політики ЄС щодо своїх сусідів. Він підтримує сталий розвиток вздовж зовнішніх кордонів ЄС, допомагає зменшувати відмінності в рівнях життя та вирішувати спільні виклики через ці кордони.

Як писав сайт «Суспільне мовлення»,раніше в інтерв’ю Віталій Мещеряков сказав, що «Тиса-1» завжди шукала допомогу не в держави, а у грантодавців.

Фото з Фейсбук-сторінки Віталія Мещерякова

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду