Генпродюсери НСТУ відібрали під час першої хвилі пітчингу 46 проектів від працівників філій Суспільного
Генпродюсери НСТУ відібрали під час першої хвилі пітчингу 46 проектів від працівників філій Суспільного
Автори обраних ідей на другому етапі відбору мають доопрацювати свої матеріали та пройти перед захистом експертизу планово-економічного, юридичного, виробничого департаментів та технічної дирекції ПАТ «НСТУ», йдеться на сайті suspilne.media.
Загалом, у першій хвилі пітчингів, яка тривала із 12 по 16 березня, взяли участь 62 проекти регіональних команд.
Як повідомили у НСТУ, у першій хвилі пітчингів найбільше було проектів просвітницького напряму.
«Серед обраних проектів 29 програм просвітницького напряму, 12 – суспільно-політичного. Саме на цих напрямах департамент програм фокусував увагу творчих колективів у своєму замовленні. Найчастішим зауваженням до проектів була відсутність регіональної спрямованості. Цей відбір був створений саме для регіонального мовлення, тож кожна програма має бути присвячена саме регіону, його проблемам і цікавинкам, його людям, розвитку та історії», – пояснили у НСТУ.
Генпродюсерка просвітницького напряму Тетяна Кисельчук виділила кілька цікавих ідей. «Наприклад, тревел-шоу від Житомирської філії. Під час презентації я вже малювала план, як це можна запустити і поширити підхід по всіх філіях. І це буде круто! Колоритно, цікаво, весело, – розповіла Тетяна Кисельчук. – Але водночас часто не вистачало критеріїв відбору тем і гостей, є плутанина з форматами й жанрами. У багатьох проектах треба було чіткіше й чесніше визначити цільову аудиторію»,– зазначила вона.
Генпродюсер розважального напряму Руслан Городничий сказав, що проекти, які переможуть на пітчингу і будуть допущені до виробництва мають викликати емпатію. «Це коли ти приміряєш історії інших людей на себе. Коли ми розповідаємо цікаві історії про наших земляків, про їхні досягнення або про подолані перепони на шляху до успіху – глядач починає помічати можливості для себе, пишатися своїм регіоном і більше вірити у власні сили», – додав він.
Рада генпродюсерів має провести відбір ще серед близько 90 проектів. У понеділок, 26 березня, розпочнеться друга хвиля пітчингів, під час якої розглянуть 36 проектів. Наразі невідомо точної дати третьої хвилі відбору.
На пітчинг надійшло понад 200 проектів, із яких генпродюсери НСТУ відібрали 156. Решту повернули на доопрацювання. Надіслані ідеї проектів генпродюсери поділили на кілька хвиль. Як проходила перша хвиля відбору «Детектор медіа» описав у репортажі «Цей проект має право на життя». Як у НСТУ проходять пітчинги ідей від працівників філій Суспільного».
Нагадаємо: відбір проектів проходить у три етапи, про які детально розповіла Дар’я Юровська.
Основне завдання першого пітчингу для філій — створити портфель проектів, повністю пропрацьованих та готових до запуску, аби щойно в компанії з’являться кошти — одразу розпочинати виробництво. Наскільки швидко вдасться запустити їх, у першу чергу залежатиме від фінансування Суспільного. Адже цього року замість гарантованого законом бюджету в півтора мільярда гривень НСТУ отримає вдвічі менше — 776,6 мільйона гривень.
Для пошуку додаткового фінансування НСТУ планує створити базу проектів, у якій ідеї, що пройшли відбір та погоджені Радою генпродюсерів, будуть доступні для перегляду донорам і грантодавцям; ідеться здебільшого про постійних міжнародних партнерів, які вже декілька років підтримують створення Суспільного мовлення в Україні.
Фото: прес-служби НСТУ