НСТУ і НСЖУ спільно допомагатимуть працівникам філій Суспільного, яким оголосили про скорочення
НСТУ і НСЖУ спільно допомагатимуть працівникам філій Суспільного, яким оголосили про скорочення
Про це йшлося під час зустрічі представників НСТУ – голови правління Зураба Аласанії, члена правління Миколи Чернотицького з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком і першим секретарем НСЖУ Ліною Кущ, яка відбулася 7 лютого у телецентрі «Олівець».
Відповідно до досягнутих домовленостей визначено, що творчі співробітники НСТУ, яких повідомлено про скорочення, можуть звертатися до центрального офісу НСЖУ з проханнями про сприяння у продовженні свого працевлаштування чи співпраці із НСТУ в іншій формі, повідомляє прес-служба НСТУ.
Як повідомили у компанії, звернення опрацьовуватимуться робочою групою НСЖУ та передаватимуться першим секретарем НСЖУ Ліною Кущ на розгляд керівництву НСТУ. Відповідальним за розгляд звернень журналістів визначений член правління НСТУ Микола Чернотицький, який залучатиме центральний та регіональний менеджмент компанії для пошуку можливого реагування та форм співпраці по кожній кандидатурі. Цей механізм співпраці та спільних консультацій перебуватиме на особистому контролі керівників суспільного мовника Зураба Аласанії та Спілки журналістів Сергія Томіленка.
Сергій Томіленко заявив під час зустрічі, що «ті темпи скорочень, які реалізує Наглядова рада і правління ПАТ "НСТУ", є реальним шоком, адже протягом першого кварталу цього року скорочується понад три тисячі посад. Водночас питання соціального захисту всіх співробітників, дотримання законодавства та Статуту ПАТ "НСТУ" – це насамперед сфера профспілкового руху і відповідальність керівництва НСТУ та держави».
У НСЖУ зазначають, що пріоритетом Спілки є практична допомога і захист саме журналістів.
«Тому наш прямий зв’язок із менеджментом Суспільного буде спрямований на пошук варіантів працевлаштування тих творчих співробітників, які підпадають під скорочення, але мають бажання і бачення свого майбутнього у суспільному мовленні», – підкреслює керівник НСЖУ.
Голова правління НСТУ Зураб Аласанія вважає, що суспільний мовник має конструктивно співпрацювати з усіма професійними об’єднаннями працівників – зокрема, із НСЖУ, найбільшим журналістським об’єднанням. Особливої ваги налагодження такої співпраці набуває саме в час, коли проводиться масштабне реформування структури суспільного мовника, що передбачає зміну форм організації праці: від утримання штатних одиниць до переходу на аутсорс-виробництво та виготовлення контенту за угодою.
«Процес творення нового Суспільного є болючим для сформованих колективів колишнього державного мовлення, – сказав Зураб Аласанія. – Проте зміна організаційної структури та способу роботи НСТУ є необхідною умовою для побудови незалежного суспільного мовлення. Зараз ми реалізуємо якісну трансформацію структури та контенту, а також запроваджуємо нові форми співпраці з творчими працівниками, коли компанія платитиме за конкретні програми і якісний контент, а не просто за утримання великого штату працівників на низьких окладах. Така зміна способу роботи дозволить НСТУ більш ефективно використовувати обмежені фінансові ресурси, орієнтуючись на виробництво якісного контенту для своєї аудиторії в усіх куточках країни. Тому ми прагнемо конструктивних консультацій з НСЖУ для спільного пошуку можливих варіантів подальшої співпраці з конкретними членами Спілки журналістів та творчими співробітниками нашої компанії. НСТУ завжди потребуватиме фахівців високого рівня, і жодні зміни в організаційній структурі не повинні позбавити нас можливості співпрацювати з такими фахівцями для побудови суспільного мовлення».
Нагадаємо, голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна заявила, що не виявила у процесі скорочення працівників філій НСТУ жодних порушень закону і ніхто не має права зупинити реформу Суспільного мовлення. Єдине, про що профспілка має прохання, це пом’якшити для працівників процес вивільнення і посприяти у подальшому працевлаштуванні.
Додамо, що станом на друге квітня 2018 року кількість штатних посад у всій Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087, тоді коли у жовтні 2017 року вона складала 7318,25 штатних посад. У кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад, для порівняння раніше у деяких філіях працювало і по 300 осіб.
У звязку із оптимізацією штату НСТУ організовує ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення. Також НСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.
Фото: сайт suspilne.media