Вадим Міський дорікнув голові НСЖУ, що спілка не дбає про навчання своїх членів

Вадим Міський дорікнув голові НСЖУ, що спілка не дбає про навчання своїх членів

17:53,
17 Січня 2018
2577

Вадим Міський дорікнув голові НСЖУ, що спілка не дбає про навчання своїх членів

17:53,
17 Січня 2018
2577
Вадим Міський дорікнув голові НСЖУ, що спілка не дбає про навчання своїх членів
Вадим Міський дорікнув голові НСЖУ, що спілка не дбає про навчання своїх членів
Секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський звернувся до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка із пропозицією організувати для членів НСЖУ навчання з профорієнтації та перекваліфікації замість того, щоб роздмухувати скандал щодо скорочень на Суспільному.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«З огляду на те, що Національна спілка журналістів України (НСЖУ) роздмухує чергову хвилю емоцій від не найкращих своїх членів, я повторно звертаюся до НСЖУ. Сергію Томіленко, очолювана вами структура оперує чималими коштами:

  • державним фінансуванням в 1 млн. 290 тис. грн.;
  • надходженнями від оренди приміщеннь в центрі Києва;
  • членськими внесками по 200 грн. від 19 000 членів;
  • грантовими коштами.

Організуйте за ці гроші для своїх членів профорієнтацію та перекваліфікацію. Навчіть їх створювати продакшени та складати бізнес-плани. Чи, на крайній випадок, писати резюме і спілкуватися із потенційним роботодавцем. За моєю інформацією, газетярів ви вчите. Невже шкодуєте грошей на навчання телевізійників?», – запропонував Вадим Міський.

Він нагадав, що НСТУ свою частину роботи по захисту членів НСЖУ перевиконує: домовилася про співпрацю з Державною службою зайнятості, щоб допомогла влаштувати працівників Суспільного, які потрапили під скорочення, провела навчання з перекваліфікації; проведуть ярмарки вакансій за сприяння Ради Європи; надаватимуть консультації та інше.

«Допоможіть і ви їм, хоч якось. Роздмухування скандалів їм точно не допоможе. Бо ж загальновідомий факт: якщо "професіонал" ніде не може влаштуватися, то ніякий він не професіонал, насправді. Скандали, на відміну від перекваліфікації, не зарадять скороченим працівникам», – наголосив Вадим Міський.

Сергій Томіленко зібрав коментарі членів НСЖУ, які є працівниками обласних філій НСТУ, і потрапили під скорочення. Він запевняє, що сотні працівників регіональних філій НСТУ опинилися перед вибором переїхати до іншої області на низькооплачувані чи «декретні» посади або звільнятися.

«Подібні скарги надходять до осередків та центрального офісу НСЖУ.

– 12 березня моя посада буде скорочена і я отримаю трудову книжку, де за весь час буде лише дві відмітки. Бо всі свої трудові роки віддав рівненському телебаченню, почавши ще в 1985 році кореспондентом, – розповідає директор творчо-виробничого об’єднання телемовлення Рівненської філії НСТУ Петро Мідріган.

Як зауважує колега, йому запропонували список посад в інших регіонах, наприклад, у Краматорську. А також – три посади в Рівному. Але ті, що не відповідають його фахові або ж декретні.

– Одна з посад, наприклад, це посада фахівця з програмування. Звісно, я не погодився. І наголосив, що порушені мої конституційні права: по-перше, у мене двоє малолітніх дітей, по-друге, я єдиний годувальник  у сім’ї, і по-третє, я маю значний стаж роботи. Але це нічого не вирішує. Я вважаю, що це елементарна люстрація «неугодних» новому керівництву людей, – наголошує пан Мідріган.

Обурюється ситуацією і старший редактор редакції підготовки суспільно-політичних програм філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава», голова первинної організації НСЖУ  Олена Колачинська.

– Минулого четверга нас почали викликати підписувати попередження про скорочення. Ми зібралися і пішли колективно, чим викликали невдоволення керівництва. Деякі колеги знімали процес на відео. Комісія була з п’яти осіб у складі голови філії, фінансового менеджера, економіста, інспектора з кадрів і голови профспілкового комітету. Ми запитуємо, що це за комісія, чому все відбувається без погодження з профспілкою, на підставі чого нам вручають попередження про звільнення. Але нам нічого не пояснюють. Надали списки вакантних посад, де жодної – у Полтаві. Багато із цих посад – передбачають роботу на півставки, або ж це «декретні» посади. Ну уявіть, пропонують їхати в Київ і працювати на 4 600 гривень. І нікого не цікавить, що в людей сім’ї, що треба наймати житло, тобто цей переїзд буде фінансово невиправданий, – ділиться пані Олена.

Вона каже: оскільки повідомлення датоване 11 січня і в ньому зазначено, що через два місяці посади будуть скорочені. Тобто йдеться навіть не про 2 квітня.

– Наше керівництво поводиться коректно, але можете уявити, що коїться в душі, коли ти віддав скільки років роботі на телебаченні, а тепер виявився непотрібним, – коментує старший редактор Людмила Джулай із Черкаської філії НСТУ. – Це просто геноцид! Коли у нас іде гібридна війна, а держава хоче знищити серйозні програми. Я думала, що потрібна цій державі, а виявляється, потрібна тільки людям. Зараз надходить дуже багато дзвінків, я навіть не очікувала. Люди переймаються долею нашого телебачення.

– Мені ця ситуація нагадує аеропорт, коли на посадку посадили два літаки і розсаджують людей, завідомо знаючи, що в одному закладена бомба, – ділиться думками ведучий радіопрограм Дніпровської філії НСТУ Леонід Бройтман, який працює у м. Кам’янському. – Тобто частина людей, яка не потрібна новому керівництву, фактично залишається за бортом.

Непотрібними виявилися і новини та передачі з Кам’янського, адже Леоніда Бройтмана та ще одну його колегу-журналістку повідомили про звільнення.

– Я поки що це повідомлення не їздив підписувати, бо перебуваю на лікарняному. А моя колега підписала, – зазначив пан Леонід.

Розмови про те, що в новому штаті філії місця не знайдеться, лунали ще у грудні. Тоді співробітників відправляли у відпустки, що пропонували зробити і Леонідові Григоровичу. Утім, він відмовився.

– Зазвичай ситуація зі звільненнями виникла така: люди спокійно пішли на свята, а після Різдва їх терміново викликають підписувати ці повідомлення. Я був упевнений, що мене це не торкнеться, бо маю 25 років стажу. І, згідно з міжгалузевою угодою, яка підписана Держкомтелерадіо з профспілкою працівників культури, скорочення мають бути не більше 3%. Натомість по Дніпровській філії маємо скорочення 70%, – коментує пан Леонід.

Підписувати повідомлення журналіст збирається з дотриманням норм закону і відстоювати права слухачів Суспільного мовлення, яких десятки тисяч на Дніпропетровщині, наголошує він», – процитував членів НСЖУ Сергій Томіленко. 

Нагадаємо, станом на друге квітня 2018 року кількість штатних посад у Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087. Ще у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. У грудні штат НСТУ складає 6900. До квітня штат НСТУ оптимізують на понад 3 тис. посад.

Додамо, що у кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад. Як сказав член правління НСТУ Микола Чернотицький, з частиною колективу змінимо форму співпраці, дехто буде переведений на цивільно-правові угоди. Наприклад, двірники, прибиральниці, охоронці тощо. У тих областях, де історично склалося, що є редакції мовлення національних меншин, буде більше людей у штаті.

У звязку із оптимізацією штату НСТУ планує організувати ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення. ТакожНСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

Фото: Facebook-сторінка Сергія Томіленка

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду