НСТУ організує ярмарок вакансій для працівників, які потрапили під скорочення

НСТУ організує ярмарок вакансій для працівників, які потрапили під скорочення

10:07,
16 Січня 2018
6990

НСТУ організує ярмарок вакансій для працівників, які потрапили під скорочення

10:07,
16 Січня 2018
6990
НСТУ організує ярмарок вакансій для працівників, які потрапили під скорочення
НСТУ організує ярмарок вакансій для працівників, які потрапили під скорочення
Виконавчий директор публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Олександр Лієв вирішив організувати ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення.

Про це йдеться на сайті suspilne.media.

«Ми вже звернулися до Ради Європи з проханням допомогти нам організувати ярмарки вакансій в регіонах України. У тих філіях, де вивільнення буде в найбільшій кількості, ми обов’язково проведемо такі ярмарки: запросимо у філії роботодавців, які б прийшли розповісти про свої вакансії, а також проведемо роз’яснювальну, консультаційну роботу серед працівників. Ми хочемо допомогти людям працевлаштуватися максимально швидко і зробимо все, щоб вони знали про свої можливості на ринку праці зараз», – сказав він.

НСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

Заступник голови установи Сергій Кравченко зазначив, станом на сьогодні у Державній службі зайнятості зареєстровано понад 80 тисяч вакансій, багато з яких відповідають посадам, що будуть скорочені в НСТУ.

«Якщо розглянути запити на фахівців, то майже 800 запитів – це телекомунікаційні послуги, наступні професії – це наукова та науково-технічна діяльність – 1315 вакансій по всій Україні, а у сфері державного управління – 5593 вакансії. Зараз у ПАТ "НСТУ" відбувається скорочення адміністративного персоналу, бухгалтерів, обслуговуючого персоналу, і на сьогоднішній день в нас є такі вакансії, є велика потреба в бухгалтерах, охоронниках, обслуговуючому персоналі. Тому я переконаний, що люди, які бажають працювати, обов’язково знайдуть роботу», – пояснив Сергій Кравченко.

Олександр Лієв також презентував затверджений правлінням комплекс заходів задля пом’якшення наслідків скорочення штату.

Комплекс складається з семи кроків:

  1. Протягом лютого-березня 2018 року працівникам, які отримали письмове попередження про скорочення, нададуть один на тиждень додатковий оплачуваний вихідний для пошуку роботи;
  2. Працівникам, котрі отримали письмові пропозиції адміністрації звільнитись за угодою сторін у період з 1 по 28 лютого, здійснять виплату двох посадових окладів при звільненні;
  3. За сприяння Ради Європи протягом лютого-березня 2018 року відбудуться щонайменше три ярмарки вакансій у регіонах, де вивільняється найбільша кількість працівників;
  4. До 1 квітня працівникам щоденно надаватиме консультацію представник Профкому первинної профспілкової організації ПАТ «НСТУ», для цього такий представник звільняється від основної роботи зі збереженням заробітної платні;
  5. Працюватиме «гаряча лінія» для надання юридичних консультацій працівникам;
  6. Працівникам, які отримали письмове попередження про скорочення, запропонують усі наявні у ПАТ «НСТУ» (центральній дирекції та філіях) вакантні посади;
  7. Представників профспілкових організацій залучать до складу комісій з визначення переважного права на залишення на роботі працівників, що підлягають переведенню/звільненню та попередженню про майбутнє звільнення з роботи.

При розробці цих заходів були враховані майже всі побажання всеукраїнських, регіональних та міських осередків профспілок.

«Нам необхідно оптимізувати структуру, прибрати дублювання управлінських ланок та адміністративних функцій, щоб ефективно використовувати наявні кошти. Щоб із зовсім окремих, колись державних телерадіокомпаній, побудувати одну єдину – Суспільну, з уніфікованим механізмом роботи, нам потрібно пройти цей процес скорочення. Проте ми не повинні забути про тих працівників, які будуть звільненні при скороченні, тож ми розробили цю низку заходів щоб допомогти їм знайти нову роботу», – пояснив Олександр Лієв.

Нагадаємо, станом на друге квітня 2018 року кількість штатних посад у Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087. Ще у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. У грудні штат НСТУ складає 6900. До квітня штат НСТУ оптимізують на понад 3 тис. посад.

Додамо, що у кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад. Як сказав член правління НСТУ Микола Чернотицький, з частиною колективу змінимо форму співпраці, дехто буде переведений на цивільно-правові угоди. Наприклад, двірники, прибиральниці, охоронці тощо. У тих областях, де історично склалося, що є редакції мовлення національних меншин, буде більше людей у штаті.

Фото: сайт promin.cv.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду