Працівники Львівської філії НСТУ влаштували пікет під стінами облради з вимогою скасувати закон про Суспільне

Працівники Львівської філії НСТУ влаштували пікет під стінами облради з вимогою скасувати закон про Суспільне

17:52,
30 Січня 2018
4145

Працівники Львівської філії НСТУ влаштували пікет під стінами облради з вимогою скасувати закон про Суспільне

17:52,
30 Січня 2018
4145
Працівники Львівської філії НСТУ влаштували пікет під стінами облради з вимогою скасувати закон про Суспільне
Працівники Львівської філії НСТУ влаштували пікет під стінами облради з вимогою скасувати закон про Суспільне
30 січня під стінами Львівської облради відбувся пікет звільнених працівників Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії україни – ТРК «Львів» та «Львівського радіо». Вони переконані, що під виглядом реформування суспільного телерадіомовлення йде ліквідація. Пікетувальники висунули вимог, перша з яких, щоб хід реформи Суспільного розглянули на найближчій сесії Верховної Ради.

Про це йдеться на сайті видання Zik.

Під час пікету близько півсотні працівників, які потрапили під скорочення, сказали, що не проти самого реформування, а проти того, що відбувається за його ширмою: масове звільнення працівників із порушенням законодавства та підкилимне формування нового штату.

Своєю акцією вони хотіли донести про проблеми до місцевих депутатів, які передали б їхнє звернення у Верховну Раду України.

Працівники ТРК «Львів» закликали  депутатів ЛОР стати на захист інформаційного простору та регіонального мовлення, зокрема ТРК «Львів», і прийняти відповідні звернення до президента, прем’єр-міністра, Верховної Ради, РНБО, НАБУ, СБУ, НАЗК з вимогою призупинити дію закону «Про суспільне радіомовлення та телебачення». Також вони вимагають заслухати на найближчій сесії Верховної Ради повний звіт голови Держтелерадіо Олега Наливайка; провести розслідування фінансової діяльності керівництва НСТУ; розпустити наглядову раду НСТУ та провести перевибори її членів; провести перевибори керівництва ПАТ «НСТУ», повідомляє Укрінформ.

Директор творчого виробничого об’єднання прямо-ефірного мовлення на ТРК «Львів» Марія Веремчук розповіла, що вже звільнено 240 працівників.

«Рік часу ми не знаємо концепції реформування, та це не завадило звільнити 240 людей. Ми вважаємо, що, перш ніж щось робити й когось скорочувати, треба мати дорожню карту, аби бачити кінцеву мету змін. Львівські програми викинуто з ефіру, зараз крутять старі програми й фільми. На мою думку, відбувається ганебне вичищення українського телевізійного простору від національного продукту. Ми вимагаємо призупинити реформу, поки не буде зрозуміло, що ми реформуємо», – сказала Марія Веремчук.

Працівники Львівського телебачення стурбовані тим, що зараз в ефірі залишилися лише: ранкова програма, випуск новин і підсумкова програма «Тема дня».

Нагадаємо, усі філії НСТУ мають мати уніфіковану сітку мовлення і щодня виробляти мінімум 3 години 5 хвилин власного контенту. Туди входять випуски новин упродовж дня, ранкове шоу і вечірня програма «Тема дня». Решту програм мають пройти кастинг.

Частина філій НСТУ уже працюють за уніфікованою сіткою мовлення. Зокрема, зміни впровадили ПолтавськаТернопільська, Сумська«UA: Донбас» та інші. 

Зазначимо, у середу, 31 січня, об 11:00 у приміщенні Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (вул. Високий замок, 4, 3 поверх, конференц-зала) відбудеться публічний діалог представників громадськості та керівництва НСТУ. В розмові візьмуть участь: члени правління НСТУ Інна Гребенюк і Роман Вінтонів, генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін, PR-директор НСТУ Вікторія Сидоренко, продюсер Львівської філії Уляна Антоник.

Як повідомляють у компанії, публічна дискусія розставить крапки над «і» та розвінчає міфи, що вже декілька тижнів точаться навколо долі Львівської філії, яка трансформується з колишньої обласної державної телерадіокомпанії у регіональну філію суспільного мовника.

Додамо, політик, екс-заступник голови Львівської обласної ради, батько голови Верховної Ради Андрія Парубія – Володимир Парубій вважає, що в Україні потрібно відкласти реформу Суспільного мовлення, на час війни повинно залишитися державне телебачення. 

Як писав сайт «Суспільне мовлення», Україна зобов'язалася створити Суспільне мовлення перед Радою Європи та в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Національна Суспільна телерадіокомпанія України почала повноцінно працювати 19 січня 2017 року

Фото: сайт Zik

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду