На Львівську філію не пустили народного депутата України Ярослава Кендзьора. На каналі вважають це спробою провокації

На Львівську філію не пустили народного депутата України Ярослава Кендзьора. На каналі вважають це спробою провокації

18:05,
29 Грудня 2017
6839

На Львівську філію не пустили народного депутата України Ярослава Кендзьора. На каналі вважають це спробою провокації

18:05,
29 Грудня 2017
6839
На Львівську філію не пустили народного депутата України Ярослава Кендзьора. На каналі вважають це спробою провокації
На Львівську філію не пустили народного депутата України Ярослава Кендзьора. На каналі вважають це спробою провокації
На телеканалі «Львів» Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України закрили політично-історичну програму «Уроки» автора і ведучого, народного депутата Верховної Ради України I-VI скликань Ярослава Кендзьора. 26 грудня він намагався пройти на територію Львівської філії Суспільного (телеканалу «Львів») без відповідних перепусток. Разом із паном Кензьором були запрошені гості: екс-заступник голови Львівської обласної ради, батько голови Верховної Ради Андрія Парубія, голова секретаріату Конгресу української інтелігенції Володимир Парубій, народний депутат України I-IV, VI скликань, шістдесятник Михайло Косів та поет, прозаїк, політв’язень, дисидент Ігор Калинець, народний депутат України Оксана Юринець. До Ярослава Кендзьора вийшли на прохідну тимчасово виконуюча обов’язки менеджера філії Наталія Степанова та новообраний продюсер Уляна Антоник та пояснили, чому програма не буде виходити і що він без перепустки не може зайти на телерадіокомпанію.

За інформацією Наталії Степанової, виготовлення програми «Уроки» відповідно до затверджених документів здійснюється структурним підрозділом Філії «ТВО прямоефірного мовлення» у межах власного виробництва; витрати щодо виробництва і трансляції програми здійснюються за рахунок бюджету ПАТ «НСТУ».

Ярослав Кендзьор є ведучим цієї програми, проте співпраця між ним та філією ніяк документально не оформлена ні трудовим договором, ні цивільно-правовою угодою.  

Політично-історична програма «Уроки», де автором і ведучим є Ярослав Кендзьор, започаткована 13 січня 2015 року. Вона виходила майже три роки щочетверга о 17:10 (повтор щосуботи о 09:10) на телеканалі «Львів» та щосуботи о 19:00 і повтор щонеділі о 13:00 на телеканалі «Рада». Як розповів Ярослав Кендзьор, остання  була присвячена 80-річчю В’ячеслава Чорновола. Вона вийшла 21-23 грудня на ТРК «Львів» і транслювалася на телеканалі «Рада» 23-24 грудня.

Як повідомили у Львівській філії, жодних договорів про трансляцію програми "Уроки" з каналом «Рада» немає.

Продюсерка філії Уляна Антоник повідомила, що напередодні випуску програми запропонувала Ярославу Кендзьору дотримуватися необхідних процедур виробництва контенту на ТРК «Львів»: подати та узгодити попередній сценарний план програми із зазначенням теми та переліком запрошених у студію гостей. Проте, за її словами, пан Кендзьор відмовився це робити.

Вона додала, що проігнорувавши вимоги керівництва філії, 26 грудня Ярослав Кендзьор спровокував конфліктну ситуацію на прохідній Львівської філії НСТУ, втягнувши в неї запрошених гостей, серед яких була й народна депутатка України Оксана Юринець.

«Це спроба провокації. Програма  «Уроки»  є власним продуктом ТРК «Львів». Ярослав Кендзьор називає програму авторською і не вважає за потрібне узгоджувати порядок підготовки програми з продюсером філії та іншими відповідальними за наповнення ефіру творчими працівниками», — прокоментувала ситуацію продюсерка філії Уляна Антоник.  

За її словами, не важливо хто ведучий програми – народний депутат, колишній народний депутат чи будь-який інший автор.

«Правила однакові для всіх і всі, чиї авторські проекти зараз виходять в ефірі ТРК “Львів”, мають їх дотримуються. Ігнорувати порядок підготовки програми до виходу в ефір тільки тому, що так працювали раніше, неприпустимо. Так, на державному каналі це може й працювало, але на Суспільному вже не працює! Пан Кендзьор має контакти осіб, відповідальних як за контент, так і за адміністративний напрямок роботи Львівської філії Суспільного мовлення, але, наразі, до нас не звертається», — зазначила Уляна Антоник.

За словами керівництва філії, як тільки розмова з автором, а також запрошеними гостями перейшла у конструктивне русло, у них з’явилися термінові справи і вони роз’їхалися.

Ярослав Кендзьор розповів сайту «Суспільне мовлення», що безкоштовно, без жодної оплати, упродовж 30 років готував програму для Львівського обласного телебачення і видавав її в ефір. «За цей час програма кілька разів міняла назви. З 90-го року це були «Політичні пристрасті», коли я прийшов до Верховної Ради і відновив свою журналістську діяльність, потім вона трансформувалася у  "Парламентські пристрасті", пізніше виходила під назвою "Політичні етюди", "Лабіринти незалежності" і з 2015 року вона отримала назву "Уроки". До приходу у Верховну Раду, починаючи з 1889 року, і працюючи у Верховній Раді, починаючи з 1990-го по 2012 рік, у мене поневолі сформувався унікальний відеоархів творення всіх подій, які сприяли  відновленню української державності. Усі найважливіші події, які відбувалися у цей період, тобто новітня історія українського парламенту, а відтак українського державотворення, зафіксовані у моєму архіві. Такого архіву з унікальними документами немає ні державний архів України, ні жоден загальноукраїнський телевізійний канал. Зібрані мною матеріали, хроніка українського державотворення є основою моїх програм», – сказав пан Кендзьор.

У приватному архіві Ярослава Кендзьора зберігається 757 трьох- та чотиригодинних касет формату VHS та понад 100 касет формату міні Dv. Свої програми він записував щовівторка на ТРК «Львів». «О 10:00 у мене студійна частина запису, о 18:00 я монтую», – додав пан Кендзьор.

Ярослав Кендзьор сказав, що Уляна Антоник попередила про закриття програми у 2018 році режисера «Уроків» Івана Скіряка через неформат. Він вважає, що нове керівництво мало би запросити його як автора програми та подумати разом, що робити з «Уроками», чи треба міняти формат.

За словами пана Кендзьора, цього не сталося, тому в п’ятницю, 22 грудня,  він без запрошення прийшов на ТРК «Львів» до продюсера філії. «Я їй сказав, що прийшов запросити до себе на останню підсумкову програму, яку мав записати 26 грудня. Я хотів взяти тему стану українського інформаційного простору, який би мав сьогодні працювати як фронт на Сході, відбивати атаки московської гібридної війни, бо наша відповідь інформаційним фейкам Москви безнадійно програє», – описав зустріч пан Кендзьор.

Він додав, що хотів попрощатися зі своїм телеглядачем у підсумковій програмі, а Уляна Антоник, за його задумом, мала би в ефірі пояснити, чому вирішила закрити «Уроки», однак вона відмовилася.

Пан Кендзьор запевнив, що режисер Іван Скіряк того ж дня, 22 грудня, прийшов до Уляни Антоник із сценарним планом програми «Уроки». За його словами, продюсер сиділа в замкненому зсередини кабінеті і з 17:00 до 17:30 він не міг до неї достукатися. «Він повісив сценарний план на двері і пішов», - додав він.

Народний депутат I-VI скликань зазначив, що 26 грудня він прийшов зі запрошеними гостями на ТРК «Львів» і «дві години тупцювали біля прохідної телебачення і через поріг прохідної не переступили».

«Така зневага і цинічна поведінка до людей, які щось зробили у цьому житті, так безслідно не пройде. Я все зроблю, і є такі можливості, що зустрінуся з Президентом і переконаю його в тому, що інформаційну війну ми програємо безнадійно, тому що процес реформування державного телебачення у суспільне очолив Зураб Аласанія. Ця людина абсолютно далека від розуміння, що таке суспільне телебачення. Ми всі поклялися, що Аласанію треба гнати в три шиї із цієї посади, щоб він не знищив цей телевізійний простір, який ми мали», – зазначив колишній народний депутат.

Попри конфлікт із ТРК «Львів», Ярослав Кендзьор хотів би у 2018 році продовжити виробляти свою програму, яку чекають на телеканалі «Рада».

«Парламентський телеканал "Рада" дуже стривожився. Вони не тратять на програму ні копійки, недавно отримали ліценцію на цілодобове цифрове мовлення, їм складно буде заповнювати ефір. Знаючи мене, як народного депутата, зацікавлені, щоб всі мої програми йшли через їхній канал у тому числі», – сказав Ярослав Кендзьор.

Тепер він не знає, як технічно виробляти програму, адже записував її на Львівській філії НСТУ і переганяв «Раді». «У мене немає особливого бажання переїжджати до Києва і перевозити весь архів, а це понад 700 касет», – додав автор програми "Уроки".

Нагадаємо, відповідно до ст. 3 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» діяльність НСТУ базується на принципах пріоритету суспільних інтересів над комерційними та політичними, а також незалежності управління та поточної діяльності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, підприємств, установ, неурядових організацій та фізичних осіб.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 13 грудня народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зареєструвала законопроект про зміни щодо порядку висвітлення діяльності органів влади. У ньому зазначено, що народні депутати матимуть право на висвітлення НСТУ своєї депутатської діяльності (виступ з питань діяльності разом із звітом перед виборцями), але у визначеному НСТУ порядку в передачі, тривалість якої складаєне менше 25 хвилин. Таким висвітленням займатимуться відокремлені структурні підрозділи НСТУ (філії), а право на висвітлення матимуть депутати, обрані в одномандатному виборчому окрузі або обрані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та закріплені за певною областю України своєю депутатською фракцією або групою.

Додамо, що, на думку медіаюристів, НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб.

9 листопада парламентський телеканал «Рада» переміг у конкурсі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на вільне місце в загальнонаціональному цифровому мультиплексі МХ-5.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду