Тернопільське обласне радіо запустило суспільно-політичну програму «Файний ранок»

Тернопільське обласне радіо запустило суспільно-політичну програму «Файний ранок»

16:19,
12 Січня 2018
5614

Тернопільське обласне радіо запустило суспільно-політичну програму «Файний ранок»

16:19,
12 Січня 2018
5614
Тернопільське обласне радіо запустило суспільно-політичну програму «Файний ранок»
Тернопільське обласне радіо запустило суспільно-політичну програму «Файний ранок»
Тернопільське обласне радіо Тернопільської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України запустило 40-хвилинне ранкове прямоефірне суспільно-політичне шоу «Файний ранок», яке виходить щодня з 07:20 до 08:00. Ефір на радіо розпочинається 07:10 з випуску новин.

Ранкову програму по змінах, кожна з яких триває по п’ять днів, ведуть три пари ведучих: Юрій Заруцький та Ірина Моргун-Ситай, Юрій Луговий та Оксана Данилюк-Цвик, Лариса Миргородська та Тетяна Гамрецька

Також над прямоефірними ранковими програмами працює технічна служба, до складу якої входять Галина Зубик, Світлана Попович, Олег Качуровський, Юрій Ірик, Тарас Слівінський

Про це сайту «Суспільне мовлення» розповіла продюсерка відділу програм філії НСТУ «Тернопільська регіональна дирекція», одна з ведучих ранкової програми Ірина Моргун-Ситай. 

«Ми хочемо всіх наших працівників залучити до формату ранкового шоу. Найближчим часом швидше за все у нас буде ще одна пара ведучих Оксана Макогін і Наталя Хамуляк. У колективі виробили правило: люди, які готують ранки, приходять у редакцію о 06:00, відповідно раніше звільняються. Ми прийняли рішення, що ведучі, які упродовж п’яти днів працюють над ранковою програмою, не ведуть інших проектів. Вони приступають до вироблення денних і вечірніх програм після того, як на ранковому шоу їх заступлять колеги», – сказала Ірина Моргун-Ситай.

За її словами, кожна пара ведучих вносить у ранкову програму свої особливості. Вона зазначила, що нового сезону, який стартував з Нового року в 2018-му році, на Тернопільському обласному радіо колектив поповнився професіоналами, зокрема, до команди приєднався Юрій Луговий – відомий у Тернополі радіоведучий, музикант гурту «Нічлава».

Перша ранкова програма вийшла в ефір 25 грудня 2017 року. До 1 січня 2018 року ведучі працювали у тренувальному режимі.

«Ми давно хотіли зробити ранкову програму. Рух почався, коли правління НСТУ призначило з Києва т.в.о менеджера філії Тетяну Колісніченко. Вона дала нам поштовх і запропонувала, якщо ми хочемо, впроваджувати зміни вже, не відкладати», – додала Ірина Моргун-Ситай.

Раніше на Тернопільському обласному радіо не було ранкового шоу. В ефір виходили різні монохромні програми з промовистими назвами «Опікун», «Господар», «Шкільні орієнтири», «Після уроків», «Ординаторська» тощо.

Ранкова програма «Файний ранок» складається з двох частин: вступної, куди входять вітання, прогноз погоди, анонс радіопрограм, рубрика «Цей день в історії» та «Цитата дня», та тематичної – інтерв’ю з гостем у студії.

Всі рубрики готуються на місцевому матеріалі з проекцією, аби зачепити тих, хто живе на Тернопільщині. Наприклад, у рубриці «Цей день в історії» ведучі зачитують календар, укладений колегою, одним із ведучих Юрієм Заруцьким. Він надав радіо право користуватися зібраними ним особисто унікальними матеріалами. «У календарі надзвичайно багато цікавих фактів про людей Тернопільщини, які назагал невідомі. Наприклад, недавно ведучі розповідали про відому оперну співачку, яка в цей день народилася на Тернопільщині. Радіослухачі мали можливість почути її біографію та запис зі сцени, який чудом зберігся», – зазначила  пані Моргун-Ситай.

У рубриці «Цитата дня» ведучі обирають на цілий день слоган – вислів відомих тернополян або українців, які побували на Тернопільщині. В ефірі їх обговорюють, таким чином спонукаючи до роздумів, задаючи тон на весь день.

У другій частині «Файного ранку» в ефірі звучить рубрика «Третій незайвий», коли в студії двоє ведучих розмовляють на актуальну для суспільства тему із запрошеним гостем. «Кожен ранок іншого тематичного наповнення: у понеділок – медицина і здоров’я, у вівторок – туризм, у середу – соціальна тема на різні болючі проблеми, у четвер – спорт, у п’ятницю – культура, субота – на історичну тему, у неділю – освіта», – сказала Ірина Моргун-Ситай і додала, що під час програми передбачаються дзвінки у студію чи коментарі та запитання у соціальних мережах.

Після інтерв’ю в ефірі лунає музика здебільшого місцевих виконавцях. Завершується ранкова програма оглядом дня, який щоразу ведучі роблять на іншу тему: економічний, аграрний, студентський, сімейний, європейський, соціальних мереж. Одна з умов огляду – у рубриці обов’язково обговорюються суспільно важливі питання.

Також спеціально для «Файного ранку» радійники замовили динамічне й сучасне музичне оформлення (перебивки, джингли), тож розпочали проект у красивому «одязі». 

Прослухати перші випуски «Файного ранку» можна за посиланнями:

https://soundcloud.com/user-629978411/fayniy-ranok-pered-rzdvom-060118
https://soundcloud.com/user-629978411/chetver-040118-ranok

Нагадаємо, 20 листопада 2017 року на телеканалі «UA: Перший» стартувала розважально-інформаційна програма «Доброго ранку, Країно!», яка триває з 6:30 до 9:30.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду