У 2018 році чиновники відповідатимуть на запитання громади у прямому ефірі всіх філій НСТУ

У 2018 році чиновники відповідатимуть на запитання громади у прямому ефірі всіх філій НСТУ

16:14,
26 Грудня 2017
2792

У 2018 році чиновники відповідатимуть на запитання громади у прямому ефірі всіх філій НСТУ

16:14,
26 Грудня 2017
2792
У 2018 році чиновники відповідатимуть на запитання громади у прямому ефірі всіх філій НСТУ
У 2018 році чиновники відповідатимуть на запитання громади у прямому ефірі всіх філій НСТУ
Протягом 2018 року голови обласних рад, ОДА, депутати міських рад, мери міст, їхні заступники та керівники профільних департаментів будуть запрошені в інтерактивні прямі ефіри на базі регіональної мережі Суспільного, де прозвітують про результати своєї роботи чи вирішення місцевої кризової ситуації.

Звітування представників влади на місцях відбудеться у рамках всеукраїнської кампанію #ЧЕСНОзвіт , яку розпочали разом громадський рух «Чесно» та Національна суспільна телерадіокомпанія України. Про це йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Як повідомили у компанії, доповідь посадовців відбуватиметься у студії одного з 24 регіональних каналів Суспільного у присутності глядачів, слухачів, гостей студії, які зможуть поставити питання у прямому ефірі.

«Для того, щоб втілити цей амбітний проект, ми обрали своїм партнером Суспільне. По-перше, Суспільне – великий національний майданчик, який може забезпечити прямий ефір по всій території України. По-друге, це єдиний незалежний мовник. Ми не шукаємо лояльних ефірів. Ми хочемо, що все було об’єктивно, відкрито і максимально незаангажовано. Ще один позитивний елемент – їхня оновлена команда. Ми переконані, що саме ці люди дадуть нову якість контенту і змусять глядачів задуматись, по-справжньому вникнути у процеси, що відбуваються», – сказала координаторка кампанії #Чеснозвіт Руху «Чесно» Віта Думанська.

Генеральний продюсер суспільно-політичного напрямку НСТУ Андрій Сайчук зазначив, що спецпроект #Чеснозвіт – саме той контент, на який чекають глядачі.

«#Чеснозвіт – це унікальний контент для українського телебачення, коли посадовці наживо звітують перед громадою, з якою зустрічаються віч-на-віч, без заготовлених відповідей та зрежисованої подачі. У чиновника не буде можливості втекти від незручних питань, а у громади буде можливість почути відповіді з перших вуст», – пояснив Андрій Сайчук.

За його словами, з березня наступного року такі звіти за участі глядачів у прямому ефірі студій Суспільного планують зробити регулярними.

Нагадаємо, 13 грудня народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зареєструвала законопроект про зміни щодо порядку висвітлення діяльності органів влади. У ньому зазначено, що народні депутати матимуть право на висвітлення НСТУ своєї депутатської діяльності (виступ з питань діяльності разом із звітом перед виборцями), але у визначеному НСТУ порядку в передачі, тривалість якої складає не менше 25 хвилин. Таким висвітленням займатимуться відокремлені структурні підрозділи НСТУ (філії), а право на висвітлення матимуть депутати, обрані в одномандатному виборчому окрузі або обрані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та закріплені за певною областю України своєю депутатською фракцією або групою.

Додамо, що, на думку медіаюристів, НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб.

Фото: сайт chesno.org

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду