«UA: Перший» покаже документальний фільм про діалог між суспільством та ветеранами бойових дій

Фільм зняла режисерка-документалістка Суспільного мовлення Сніжана Потапчук, яка була очевидицею бойових дій на сході України у 2014 році й отримала орден «Народний Герой України» у 2016 році за внесок у військову журналістику. Про це йдеться на сайті телеканалу.

Головними героями фільму є оборонець Донецького аеропорту, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Кирило Недря та військовий медик, який урятував життя 600 військовим, Роман Бабич. Обидва — нагороджені орденом «Народний Герой України». Вони розповідають про власний досвід адаптації до мирного життя після війни.

За словами Сніжани Потапчук, наразі в державі не здійснюють необхідних реабілітаційних заходів для учасників бойових дій. Посттравматичний синдром накладається на бойову травму чи бойовий стрес і може призвести до страшних наслідків.

«Ми спробуємо зрозуміти психічний стан хлопців, які повертаються з фронту до мирного життя. У нас досі не існує бази обліку всіх ветеранів війни, щоб проводити обстеження. Держава має тримати це на контролі», — сказала режисерка.

Нагадаємо, Суспільний мовник створив і показав документальні фільми власного виробництва, присвячені річницям військових подій в Україні: «Мирний птах», «Cлов’янськ. Незабуте», «Маріуполь. 5 років від дня звільнення», «Аеропорт. Неповернення» та інші.

comments powered by Disqus