Філії Суспільного покажуть інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри»
Філії Суспільного покажуть інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри»
У квітні на регіональних телеканалах філій Суспільного запустять інформаційно-просвітницький проєкт «Гендерні окуляри», який виробили на аутсорсі за фінансової підтримки донорів.
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Першим покаже проєкт «UA: Одеса», старт із 3 квітня. Із 10 квітня щосуботи о 13:05 «Гендерні окуляри» виходитимуть на всіх інших регіональних телеканалах. На «UA: Закарпаття» час виходу – 13:35.
Керівниця та авторка проєкту Зоряна Безпалько, раніше вона працювала на телеканалі «UA: Одеса». Восени 2019 року вона подала ідею проєкту на конкурс «Створюй із Суспільним». Її проєкт відібрали і запропонували для грантового фінансування спільно з міжнародними партнерами Суспільного та реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У грудні 2019 року Зоряна Безпалько звільнилася з Одеської філії і зареєструвалася як ФОП.
Глядачі побачать 12 серій проєкту. «Гендерні окуляри» мають на меті розкрити теми гендерної рівності. В Україні криміналізовано домашнє насильство, скасовано список заборонених професій для жінок та все ж проблема гендерної нерівності досі існує. Герої проєкту з Одеського та Івано-Франківського регіонів. Вони продемонструють наявні проблеми й запропонують шляхи їх вирішення.
«У проєкті “Гендерні окуляри” розповідаємо про прояви сексизму, обмеження у правах представників ЛГБТ-спільноти, упереджене ставлення до людей з інвалідністю та ярлики суспільства. Хочемо, аби кожен глядач одягнув “гендерні окуляри” та побачив проблеми, які досі існують», — зазначила Зоряна Безпалько.
«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.
Наразі у компанії провели четвертий відбір проєктів, які вироблятимуть на аутсорсі у 2021 році. Частина проєктів уже готові до реалізації, частину ще потрібно доопрацювати. Через це у НСТУ провели навчання для авторів ідей.