Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»

17 грудня з 16:10 до 16:50 на Першому каналі «Українського радіо» та радіо «Культура» оголосять підсумки ХVIII радіодиктанту національної єдності.

Про це у Фейбуку написала кураторка акції Аліна Акуленко.

«Нам буде про що поговорити, окрім розділових знаків», – зазначила вона.

За словами пані Акуленко, на адресу «Українського радіо» надійши тексти радіодиктантів, вкладені в конверти листи. Із малюнками, фотографіями і розповідями.

«Листи з таких крихітних сіл, куди навіть не кожен поштовий голуб долетить. Тому три села зібралися, написали усі разом радіодиктант і ... найняли кур'єрську службу доставки нової пошти. Не тому, що свято вірили у бездоганність робіт і абсолютну орфографічну перемогу над іншими селами, а через те, що - а як може бути інакше? Як? Бо це ж спільна справа, і від кожного листа – залежить загальна кількість листів», – поділилася Аліна Акуленко.

Вона розповіла, що листи з радіодиктантами прийшли не лише з України.

«Листи з таких далеких країн, де все інакше, як у нас: не зима, а літо, не вечір, а ранок. Але як же болить і тужить серце за ось тієї Україною, до якої, може, летіти й недовго, але дорого. А кому – то вже й нема до кого більше їхати й летіти. І як тут не писати, коли пишеться то не рукою, а серцем. А серце те звучить на одній хвилі із такою кількістю розкиданих по світу сердець, що якоїсь миті радіодиктант починає звучати як міжнародний мовний симфонічний оркестр, а не диктант», – зазначила кураторка.

Також листи прийшли з Донецька і Криму. Алінка Акуленко вважає, що це «маленький подвиг».

«Листи з Донецька. Звідки поки що долітають лише електронні поштові голуби. Але долітають. І де теж можна було слухати й писати радіодиктант. Хоч і лягав сайт. Хоч і уривалися стріми. Але ж був підкаст. Тож хто захотів, той зміг. І чимало хто захотів і зміг. Бо це – не питання блокування сигналів і комунікацій, а питання особистісного вибору. Дякую, Донецьку!

Листи з Криму. Принесені крилами не лише голубів електронних, але й поштарів звичайних. Конверти зі штемпелем "Почта России" і таким невимовно щирим "в побуті розмовляю рідною українською мовою, телебачення у мене також українське" зізнанням у конверті, що аж крається серце.
І зворотню адресу вкладено, і навіть телефон. А ти дивишся на цей лист, і розумієш, що ось він – маленький подвиг. Один із маленьких подвигів», – розповіла Аліна Акуленко.  

Вона додала, що прийшло тисячі листів, кожен з яких особливий. «То, хіба радіодиктант – це про помилки? Хіба це про орфографію чи пунктуацію? Ні, це – про людей. Про їхні долі і їхній вибір».

Нагадаємо, 9 листопада, у День української писемності й мови, об 11: 30 відбувся 18-й радіодиктант єдності. Він звучав на хвилях Першого каналу «Українського радіо» і радіо «Культура»,  транслювали наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах «UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура».

11 грудня на сайті «Українського радіо» опублікували текст радіодиктанту під назвою «Крила України». У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

comments powered by Disqus