Радіодиктант національної єдності написали прем’єр-міністр Денис Шмигаль, народні депутати та артисти

Вони писали радіодиктант разом у бібліотеці імені Вернадського.  Із «Суспільної студії» у прямому ефірі Суспільного акторка Римма Зюбіна читала текст радіодиктанту, який створив письменник і видавець Іван Малкович. Цього року диктант мав назву «Виклики книжкової ери».

Після написання диктанту Денис Шмигаль відзначив, що текст був непростим, дуже багато пунктуації. Пан Шмигаль похвалив голос Римми Зюбіної та подякував їй за читання. Він сказав, що диктант дійсно об’єднав мільйони українців і що свій текст віддасть на перевірку.

«Для мене це знакова подія, яка заряджає енергією, духовністю й натхненням. Диктант щороку об’єднує довкола нашої рідної мови мільйони українців з усього світу. Адже українська мова — неперевершена, витончена та мелодійна. Це наш культурний скарб, який ми маємо цінувати та оберігати», – написав на своїй фейсбук-сторінці Денис Шмигаль.  

Заступниця голови фракції «Слуга народу», заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія  Кравчук розповіла, що, готуючись до диктанту, завантажила всі інфографіки з граматикою з соціальних мереж Суспільного. Вона сказала, що сьогодні писала вперше і робила це в пам'ять професора Олександра Пономаріва, який, на жаль, не так давно помер.

За словами голови партії «Голос» Кіри Рудик, вона дуже мало писала і пише рукою і подякувала орзанізаторам радіодиктанту за таку можливість. Народна депутатка додала, що участь у написанні радіокитанту – чудовий флешмоб показати, що ми єдині.

Ведучі Інна Москвіна та Роман Коляда у «Суспільній студії» спілкувалися з гостями з різних країн та різних куточків України, зокрема з Послом України в Словаччині Юрієм Мушкою та Послом України в Німеччині Андрієм Мельником.

До написання Радіодиктанту долучилися також незрячі діти з харківського спецінтернату. Журналіст «Українського радіо» з Харкова Володимир Носков під час включення у студію показав, як вони пишуть диктант і що їм для цього потрібно.

Радіодиктант національної єдності-2020 наживо транслювали канали «UA: Перший», «UA: Культура» та всі регіональні суспільні телеканали, які є в кожному обласному центрі, «Українське радіо», радіо «Культура» та на сторінках соціальних мереж.

Текст диктанту оприлюднять на сайті  «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.

Радіодиктант потрібно писати від руки. Його можна надіслати двома способами. Аркуш паперу з текстом диктанту можна сфотографувати чи відсканувати і надіслати на електронну адресу  rd@ukr.radio до 23:59 10 листопада.

Або надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Дублювати листи не потрібно.

Для тих, хто не встиг написати диктант під час прямого ефіру, можна це зробити, передивившись запис акції. 

Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від «Українського радіо». 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Виклики книжкової ери»

 

 

Нагадаємо, сайт «Детектор суспільного мовлення» зібрав всі дані, пов’язані з ювілейним ХХ Радіодиктантом національної єдності, а саме про те, де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме.

Фото: скріншоти прямого ефіру, пресслужби Суспільного мовлення та з фейсбук-сторінки Дениса Шмигаля і  Руслана Стефанчука

comments powered by Disqus