Представники національних спільнот на Суспільному закликали залишатися вдома

«Національні спільноти України на час карантину залишаються вдома. Ромською, словацькою, болгарською, єврейською, німецькою, румунською, грецькою, кримськотатарською і мовою лінгала розповідають, як із користю провести цей час та зберігати спокій!», – зазначили на сторінці Суспільного мовлення у Facebook.

Проєкт «Залишайся вдома» ініціювала та створила команда Координаційного центру мовлення національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України, а саме керівниця центру Анастасія Гудима та його креативна продюсерка Олена Кривенко.

Вони провели всю підготовчу роботу, написали сценарний план, після чого прокомунікували зі спільнотами, з якими працюють і спілкуються.

За словами Анастасії Гудими, героями проєкту стали представники та представниці єврейської, болгарської, ромської, грецької, німецької, словацької, румунської, кримськотатарської африканської національних громад. Деякі з героїв – працівники регіональних філій редакцій мовлення нацменшин, а саме Габріелла Бровді з словацької, Жоржета Марина-Толомбасова – румунської, Олена Дей – німецької та Ганна Терзивець – болгарської редакції.

Є й відомі особистості, як от програмний директор Кримського Дому, журналіст, правозахисник, дослідник та менеджер освітньо-культурних проекті Алім Алієв. А представник єврейської спільноти Роман Розенгурт – режисер, писав сценарії до деяких мультфільмів «Фіксики». 

Кожен із представників спільноти відзняв відео рідною мовою з закликом залишатися вдома та як зберігати спокій на карантині, надіслав його до Координаційного центру, де уже працівники Суспільного змонтували і просубтитрували українською.

Ролик «Залишайся вдома» поширюють у соціальних мережах Суспільного мовлення.

comments powered by Disqus