На «UА:Першому» відбудеться прем’єра стрічки Станко і Карякіної «Амністія»

Про це повідомляє прес-служба каналу.

Стрічка вийде в ефірі о 21.45.

Стрічка намагається відповісти на питання, кого насправді захищає «закон про амністію», який був прийнятий у 2014 році, наступного дня після убивств 48 мітингувальників та 4 силовиків в урядовому кварталі, і як сталося, що законом змогли скористатися люди, проти яких Майдан виступав, зокрема одіозний регіонал Володимир Сівкович і колишній заступник голови київської міліції Петро Федчук.

«Мабуть, уперше буде розказано історію загибелі сотника івано-франківської сотні Сергія Дідича. Тривалий час обставини його загибелі 18 лютого 2014 року, в один з найкривавіших днів протистояння, були невідомі. Саме ця історія вивела нас на проблематику довкола "закону про амністію", який напряму стосується справи Сергія Дідича. Ми спробували дослідити його ширше.

Чи взагалі потрібен був цей закон, адже Декларація прав людини передбачає ситуації, коли жодна з гілок влади не захищає права людей, відтак народ має право на повстання. З іншого боку, чи можливо було відстояти своє право на протест у тодішніх судах, склад яких не сильно змінився за два роки? Цей закон, серед іншого, пропонує взагалі не розслідувати справи Майдану – закривати їх за фактом. Але чи можливо тоді розслідувати злочини, скоєні, в першу чергу, проти самих мітингувальників? Тобто цей закон дуже неоднозначний. Неоднозначний він ще й тому, що тепер на Мінських переговорах від України вимагають прийняття дзеркального "закону про амністію" для учасників подій на Сході», - розповідає співавторка документального циклу Ангеліна Карякіна. 

Одразу після прем’єри проекту у прямому ефірі «UΛ:Першого» вийде спеціальний випуск програми «Перша студія». Про те, кого насправді захищає так званий «закон про амністію», і про другий фільм із документального циклу «Слідами революції» телеведучий Юрій Макаров говоритиме зі співавторкою фільму-розслідування Ангеліною Карякіною.

Нагадаємо, 18 лютого «UΛ:Перший» почав показувати документальний цикл «Слідами революції» виробництва «Громадського ТБ», який проаналізує ключові події зими 2014 року.

comments powered by Disqus