«Перевіряю себе щороку»: вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Перевіряю себе щороку»: вчителька з Волині про перемогу в Радіодиктанті-2021
Бере участь у написанні диктанту щороку, проте на перевірку надсилає не завжди, – розповіла Суспільному вчителька української мови і зарубіжної літератури з села Комарове Ковельського району Галина Шура, яка стала переможницею всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності-2021.
Цьогоріч волинянка стала єдиною в Україні учасницею, яка не припустилася жодної помилки. Як розповіла Суспільному волинянка, торік радіодиктант довелося пропустити через хворобу, однак цього року вирішила таки долучитися до написання.
Про перемогу в радіодиктанті дізналася від директорки школи, в якій працює. Разом з онуком Галина Шура у записі вперше переглядала оголошення підсумків радіодиктанту. Каже: коли почула своє ім'я в оголошенні переможця, то не повірила.
«Руки ноги затремтіли, але, думаю, я справилася, я перемогла. Мене дуже піднесло, але я ще зараз не оговталася», – зазначила педагогиня.
Найскладнішим у диктанті був стиль тексту і темп начитування автора – письменника Юрія Андруховича, – зазначила Галина Шура. З її слів, інколи не встигала і дописувала під час повторного читання автором тексту. Каже: головне – почути інтонацію, розібратися з розділовими знаками, а слова можна дописати.
«І ота вставна конструкція "кожне моє, як і літо моїх ровесників пролітало". І ось тут я відділила знак оклику, в останні секунди він мені допоміг», – говорить переможниця радіодиктанту.
У 2017 році педагогиня отримала диплом за бездоганне написання радіодиктанту. У родині жінки її підтримують, однак радіодиктант не пишуть. Галина Шура каже: поки була жива мама, то диктант писали разом.
«За спеціальністю вона бібліотекар, але писала завжди зі мною. Я в школі на роботі, а вона вдома, а тоді приходили, обмірковували», – зазначила вчителька.
Переможниця Радіодиктанту національної єдності-2021 додала: чекає, поки підросте онук, аби навчати його і писати радіодиктанти разом.
Усього цього року на перевірку до «Українського радіо» надійшли 14 573 листи з текстом диктанту. З них 1 824 — у паперовому вигляді та 12 749 — на електронну скриньку.
Джерело: Суспільне Новини