Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами

Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами

10:49,
25 Жовтня 2019
25070

Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами

10:49,
25 Жовтня 2019
25070
Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами
Радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами
8 листопада об 11:00 розпочнеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який звучатиме на хвилях першого каналу «UA: Українське радіо». Акцію наживо транслюватимуть в ефірі суспільного телеканалу «UA: Перший».

Про це повідомила пресслужба Суспільного на сайті мовника.

Незмінними залишаються:

  • Радіодиктант звучатиме в ефірі Суспільного радіо та телеканалу.
  • Текст радіодиктанту складатиме та читатиме в ефірі педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

Що нового?

  • Раніше ця подія була приурочена до Дня української писемності та мови радіодиктант і відбувалася 9 листопада. У 2019 році 9 листопада припадає на вихідний, у зв’язку з цим вирішили перенести дату – на 8 листопада, п’ятницю, щоб студенти та школярі могли долучитися до акції.
  • Основою локацією, де всі бажаючі могли писати радіодиктант, була аудиторія Київського університету імені Тараса Шевченко. Цього року це буде Національна бібліотека імені Володимира Вернадського. У залі бібліотеки облаштують виїзну студію, де ведучим буде Роман Коляда.
  • Перевірити правильність написання диктанту можна буде за 15 хвилин після прочитання — текст оприлюднять на сайтах суспільного мовника: UA: Українське радіо та UA: Cуспільне мовлення. Раніше текст радіодиктанту публікували через два дні, а учасники акції надсилали листами або електронною поштою свої тексти, їх перевіряли понад місяць.
  • Відбудеться конкурс на найкращу роботу. Для цього потрібно текст радіодиктанту надіслати лише протягом 15 хвилин із моменту закінчення акції і лише на електронну пошту на адресу rd@nrcu.gov.ua.
  • Додатково відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему твору оголосять на початку ефіру, об 11:00. Його, разом із текстом радіодиктанту, потрібно буде надіслати до 10 листопада на адресу: Київ, 01001, вул. Хрещатик, буд. 26, UA: Українське радіо або на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua з поміткою «Твір». Десять найкращих творів відзначать призами. 

Зазначимо, що  Олександр Авраменко неодмінно хоче внести у радіодиктант кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

Нагадаємо, у 2018 році до акції додучилося майже 33 000 учасників, було  311 переможців радіодиктанту національної єдності.  Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки. 

Фото: сайт suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду