Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»

Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»

12:34,
12 Грудня 2018
1793

Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»

12:34,
12 Грудня 2018
1793
Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»
Стало відомо, коли оголосять підсумки радіодиктанту на «Українському радіо»
Листи з текстом радіодиктанту надійшли з Донецька, Криму, віддалених сіл та багатьох країн світу.

17 грудня з 16:10 до 16:50 на Першому каналі «Українського радіо» та радіо «Культура» оголосять підсумки ХVIII радіодиктанту національної єдності.

Про це у Фейбуку написала кураторка акції Аліна Акуленко.

«Нам буде про що поговорити, окрім розділових знаків», – зазначила вона.

За словами пані Акуленко, на адресу «Українського радіо» надійши тексти радіодиктантів, вкладені в конверти листи. Із малюнками, фотографіями і розповідями.

«Листи з таких крихітних сіл, куди навіть не кожен поштовий голуб долетить. Тому три села зібралися, написали усі разом радіодиктант і ... найняли кур'єрську службу доставки нової пошти. Не тому, що свято вірили у бездоганність робіт і абсолютну орфографічну перемогу над іншими селами, а через те, що - а як може бути інакше? Як? Бо це ж спільна справа, і від кожного листа – залежить загальна кількість листів», – поділилася Аліна Акуленко.

Вона розповіла, що листи з радіодиктантами прийшли не лише з України.

«Листи з таких далеких країн, де все інакше, як у нас: не зима, а літо, не вечір, а ранок. Але як же болить і тужить серце за ось тієї Україною, до якої, може, летіти й недовго, але дорого. А кому – то вже й нема до кого більше їхати й летіти. І як тут не писати, коли пишеться то не рукою, а серцем. А серце те звучить на одній хвилі із такою кількістю розкиданих по світу сердець, що якоїсь миті радіодиктант починає звучати як міжнародний мовний симфонічний оркестр, а не диктант», – зазначила кураторка.

Також листи прийшли з Донецька і Криму. Алінка Акуленко вважає, що це «маленький подвиг».

«Листи з Донецька. Звідки поки що долітають лише електронні поштові голуби. Але долітають. І де теж можна було слухати й писати радіодиктант. Хоч і лягав сайт. Хоч і уривалися стріми. Але ж був підкаст. Тож хто захотів, той зміг. І чимало хто захотів і зміг. Бо це – не питання блокування сигналів і комунікацій, а питання особистісного вибору. Дякую, Донецьку!

Листи з Криму. Принесені крилами не лише голубів електронних, але й поштарів звичайних. Конверти зі штемпелем "Почта России" і таким невимовно щирим "в побуті розмовляю рідною українською мовою, телебачення у мене також українське" зізнанням у конверті, що аж крається серце.
І зворотню адресу вкладено, і навіть телефон. А ти дивишся на цей лист, і розумієш, що ось він – маленький подвиг. Один із маленьких подвигів», – розповіла Аліна Акуленко.  

Вона додала, що прийшло тисячі листів, кожен з яких особливий. «То, хіба радіодиктант – це про помилки? Хіба це про орфографію чи пунктуацію? Ні, це – про людей. Про їхні долі і їхній вибір».

Нагадаємо, 9 листопада, у День української писемності й мови, об 11: 30 відбувся 18-й радіодиктант єдності. Він звучав на хвилях Першого каналу «Українського радіо» і радіо «Культура»,  транслювали наживо на телеканалах в ефірі та на сайтах «UA: Перший», «UA: Крим» і «UA: Культура».

11 грудня на сайті «Українського радіо» опублікували текст радіодиктанту під назвою «Крила України». У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду