Радіодиктант на «Українському радіо» пройде 9 листопада

Радіодиктант на «Українському радіо» пройде 9 листопада

10:55,
19 Жовтня 2018
7482

Радіодиктант на «Українському радіо» пройде 9 листопада

10:55,
19 Жовтня 2018
7482
Радіодиктант на «Українському радіо» пройде 9 листопада
Радіодиктант на «Українському радіо» пройде 9 листопада
У п'ятницю, 9 листопада 2018 року, до Дня української писемності та мови «Українське радіо» проведе радіодиктант національної єдності.

Спецпроект розпочнеться об 11:00, текст радіодиктанту звучатиме на «Українському радіо» з 11:30, про це у себе на Фейсбуку написала координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко.

«Радіодиктант звучатиме по радіо і диктуватиметься із радіостудії на Хрещатику, 26. Але його також можна буде дивитися по телевізору, слухати й дивитися на сайтах суспільного радіо і телебачення в Інтернеті. Також планується трансляція у ФБ. Усі деталі будуть викладені ближче до дати. Тому шанси не почути й не написати будуть лише у тих, хто дуже захоче не почути й не написати», – написала вона.

За її словами, традиційно текст радіодиктанту готує і буде диктувати доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. Лише він знає, про що текст.

«Текст радіодиктанту непростий, бо це все ж таки не просто диктант, а мовний флешмоб. Але в ньому (тексті) не буде жодного авторського знака або правила, які не вивчаються у школі до дев'ятого класу», – зазначила Аліна Акуленко.

Вона назвала умови участі у флешмобі: «Радіодиктанти треба писати від руки.:) Набрані у будь-якому текстовому редакторі файли не перевіряються. Навіть якщо ви будете надсилати роботи електронною поштою, надсилати треба скани або фото написаних від руки робіт. Адреси надсилання й умови надсилання будуть оприлюднені до часу проведення акції і звучатимуть безпосередньо перед написанням тексту».

Радіодиктант можна писати і надсилати шрифтом Брайля.

Аліна Акуленко підкреслила, що радіодиктант – це не перевірка грамотності. Не її мірило. За нього не ставлять оцінки. І не карають за помилки. За її словами, це єднання навколо мови, тому «нічого страшного, якщо ви не встигли написати увесь текст. Як учасники зараховуються усі роботи. Навіть якщо комусь усього п'ять років і вдалося написати лише назву диктанту й намалювати сонечко. Такі випадки були. І вони – прекрасні».

9 листопада у Києві та по всій Україні будуть організовані різні локації написання радіодиктанту. Аліна Акуленко закликає організувати свою локацію.

Нагадаємо, у 2017 року радіодиктант транслювали одночасно перший канал «Українського радіо» та телеканал «UA: Культура». У 2016-му – трансляція відбувалася на «UA: Першому». Текст радіодиктанту у 2017 році можна прочитати тут.

У 2017 році «Українське радіо» отримало 28 тисяч 999 радіодиктантів. Із них майже 17, 5 тисяч – звичайною поштою, а 11, 5 тисяч – електронною. 124 особи стали переможцями.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду