«Українське радіо» та  «UА:Перший» транслюватимуть радіодиктант національної єдності

«Українське радіо» та «UА:Перший» транслюватимуть радіодиктант національної єдності

11:20,
8 Листопада 2016
16202

«Українське радіо» та «UА:Перший» транслюватимуть радіодиктант національної єдності

11:20,
8 Листопада 2016
16202
«Українське радіо» та  «UА:Перший» транслюватимуть радіодиктант національної єдності
«Українське радіо» та  «UА:Перший» транслюватимуть радіодиктант національної єдності
9 листопада, у День української писемності та мови, «Українське радіо» транслюватиме шістнадцятий всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Телеканал «UА:Перший» в ефірі перекладатиме диктант мовою жестів.

Про це йдеться на сайтах «Українського радіо» та  телеканалу «UА:Перший».

Диктант розпочнеться об 11:30. Його диктуватиме доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко, розповіла головна редакторка першого каналу «Українського радіо» Аліна Акуленко.

«Він і складає оригінальний текст. Диктант ніхто, крім нього, не бачить і не знає. Олександр приходить в студію і починає диктувати», – додала вона.

Пан Авраменко читатиме його у прямому ефірі двічі.

На «Українському радіо» запевняють, що  першочергова мета диктанту не стільки перевіряти грамотність, хоча це також дуже важливо, скільки закликати все більше людей приєднуватися, писати і надсилати в редакцію листи.

Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку,  радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в інтернет, додають радійники.

Одним із осередків написання диктанту стане Прес-центр  «Українського радіо»  на Хрещатику, 26, де писатимуть музиканти гурту KOZAK SYSTEM, Тетяна Піскарьова, Жанна Боднарук; письменники - Василь Шкляр, Борис Гуменюк, Андрій Курков, Любко Дереш; громадські діячі - генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеско, директор Національного заповідника «Вишгород» Влада Литовченко, волонтер, президент мистецької агенції «Територія А» Анжеліка Рудницька, зазначено на сторінці «Радіодиктант національної єдності» у Facebook. 

Цього року «Українське радіо» започаткувало у Facebook флешмоб #радіодиктант. «Флешмобте разом із усіма? Нема куди піти писати радіодиктант? Організуйте написання у своєму колективі!», – пропонує радіо на сторінці у Facebook.

Для того, щоб взяти участь у флешмобі, потрібно зробити три кроки:

  1. На аркуші А4 роздрукувати такий текст: «Ми пишемо #радіодиктант 09.11.2016 11:30. Приєднуйся!
  2. Сфотографуйтеся разом із ним у місці, де плануєте писати радіодиктант, або з друзями, з якими писатимете диктант;
  3. Запостити на своїй сторінці фото з хештегом #радіодиктант.

Окрім того, телеканал «UА:Перший» наживо покаже, що відбуватиметься 9 листопада по той бік радіоприймача. Журналісти вестимуть зйомки з прес-центру. Також ведучі телеканалу, які долучаться до написання диктанту, в ефірі розкажуть про те, чи добре вчили в школі мову і пригадають свої попередні успіхи написання радіодиктанів. 

Усі, хто писатиме радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції «Українського радіо» або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч.

«За умовами акції, ви можете надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього можна скористатися звичайною поштою або електронною. Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001; електронні – rd@nrcu.gov.ua. У випадку паперових версій, перевірятимуться лише диктанти, надіслані 9 і 10 листопада (за поштовим штемпелем). Електронні листи мають містити відскановані чи сфотографовані копії написаних від руки диктантів і бути надісланими не пізніше 12.00 10 листопада», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у 2015 році збільшилася та розширилися аудиторія та географія учасників. В редакцію «Українського радіо» надійшло десятки тисяч листів з усіх областей України, а також із-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду