Комітет свободи слова розгляне звернення Луганської ОВЦА щодо фінансової підтримки ТРК, які мовлять в зоні ООС

7 листопада 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні планує розглянути питання «Про звернення Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо фінансової підтримки регіональних телерадіокомпаній, зокрема, філії НСТУ «Донбас UA», ТРК «СТВ» (м. Сєверодонецьк) та НТРК «ІРТА», що здійснюють мовлення у зоні проведення Операції об’єднаних сил».

Про це йдеться на сайті Комітету свободи слова.

Нагадаємо, у 2018 році НСТУ недофінансована на 50 %, у зв’язку з цим виникли борги, які спричинили відключення аналогового мовлення «UA: Першого» по всій Україні, крім прифронтової зони, а також впровадження антикризових заходів у компанії, серед яких відпустки за власний рахунок, збільшення реклами, призупинення розширення штату.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я.  Фінансова підтримка Суспільного на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія каже, що це бюджет «виживання», який не передбачає коштів на розвиток мовника і як наслідок — не дозволить Суспільному стати успішним.

comments powered by Disqus