ЄМС вимагає переписати пісню представників Білорусі на «Євробаченні-2021»

Європейська спілка мовників (ЄМС, EBU) вимагає переписати або змінити пісню «Я научу тебя» представників Білорусі гурту Galasy ZMesta на «Євробаченні 2021», яка має політичний характер.

Про це йдеться у заяві ЄМС, опублікованій на сайті «Євробачення».

Організатори конкурсу запевняють, що ретельно вивчили зміст пісні і зробили висновок, що пісня ставить під сумнів неполітичний характер «Євробачення».

«Ми звернулись до телекомпанії Белтелерадіокомпанії (BTRC), яка відповідає за виступ Білорусі на Євробаченні, щоб повідомити їм, що пісня в такому варіанті не може брати участь у конкурсі. Крім того, ми попросили їх вжити всіх необхідних заходів, щоб подати змінену версію або нову пісню, яка відповідає правилам "Євробачення"», –  зазначено у заяві.

Якщо представники Білорусі відмовляться виконати вимоги EBU, це може призвести до дискваліфікації країни на цьогорічному конкурсі.

Наразі на сайті «Євробачення» видалили кліп на пісню «Я научу тебя» гурту Galasy ZMesta. Як відомо, учасники гурту підтримують режим Олександра Лукашенка, а в пісні є такі слова: «Я научу тебя плясать под дудочку, Я научу тебя клевать на удочку, Я научу тебя ходить по струночке, Ты будешь всем доволен, рад всему, Я сочиню тебе специально музычку, Я поднесу тебе весь мир на блюдечке, Я превращу твои печали в шуточки, Тебе же лучше будет самому».

Нагадаємо, у Європарламенті збирають підписи під вимогою відсторонити Білорусь від участі в «Євробаченні-2021». 

У лютому 2021 року ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток. 

comments powered by Disqus