Білорусь виключили з «Євробачення-2021»

Білорусь виключили з «Євробачення-2021»

10:51,
27 Березня 2021
6101

Білорусь виключили з «Євробачення-2021»

10:51,
27 Березня 2021
6101
Білорусь виключили з «Євробачення-2021»
Білорусь виключили з «Євробачення-2021»
Нова заявка Білорусі також порушує правила конкурсу.

Європейська спілка мовників (ЄМС, EBU) усунула Білорусь від участі у пісенному конкурсі «Євробачення-2021», який відбудеся в Роттердамі у травня.

Про це мовиться у заяві організаторів, опублікованій на сайті конкурсу.

Організатори зазначають, що 10 березня звернулися до Белтелерадіокомпанії (БТРК) з проханням внести зміни у пісню, яка, на їхню думку, порушує правила конкурсу.

Мінськ в узгоджені терміни запропонував нову пісню тієї ж групи.

«Європейська спілка мовників та референтна група конкурсу ретельно вивчили нову заявку, щоб оцінити її перспективи. Вони дійшли висновку, що ця заявка так само порушує правила, що гарантують, що конкурс не буде використаний в будь-чиїх інтересах, і що його репутація не буде підірвана. Оскільки БТРК не змогла подати заявку протягом продовженого терміну, то з жалем констатуємо, що Білорусь не братиме участі в 65-му пісенному конкурсі «Євробачення» у травні», –зазначено у заяві.

Нагадаємо, 10 березня ЄМС опублікувала заява, в якій вимагала переписати або змінити пісню «Я научу тебя» представників Білорусі гурту Galasy ZMesta на «Євробаченні 2021», яка має політичний характер.

В умовах було зазначено, якщо представники Білорусі відмовляться виконати вимоги ЄМС, це може призвести до дискваліфікації країни на конкурсі.

Напередодні у Європарламенті розпочали збір підписів під вимогою відсторонити Білорусь від участі в «Євробаченні-2021». 

У лютому 2021 року ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток. 

«Євробачення-2021» відбудеться у Роттердамі, 18  травня стартує перший півфінал, 20 травня – другий півфінал, 22 травня – фінал.  Go_A виступить у першому півфіналі 18 травня. У конкурсі мали взяти участь 40 країн. Без Білорусі залишилося 39 учаників. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду