Білорусь виключили з ЄМС і залишили без «Євробачення»

Білорусь виключили з ЄМС і залишили без «Євробачення»

15:53,
1 Липня 2021
1886

Білорусь виключили з ЄМС і залишили без «Євробачення»

15:53,
1 Липня 2021
1886
Білорусь виключили з ЄМС і залишили без «Євробачення»
Білорусь виключили з ЄМС і залишили без «Євробачення»
У Белтелерадіокомпанії сприйняли це рішення «з посмішкою і деяким задоволенням».

Із першого липня 2021 року Європейська спілка мовників (ЄМС) припинила членство Белтелерадіокомпанії в організації. Дерджавний медіахолдинг Білорусі «із посмішкою привітав довгоочікуваний факт».

Про це повідомив ведучий новин в ефірі телеканалу «Беларусь 1».

За його словами, про рішення ЄМС у Білорусі дізналися напередодні пізно ввечері.

«Європейський спілка мовників від сьогодні припиняє членство Белтелерадіокомпанії в організації. Белтелерадіокомпанія з посмішкою і деяким задоволенням привітала довгоочікуваний факт призупинення співпраці з ЄМС», – сказав ведучий новин.

У сюжеті заявили, що для Білорусі виключення зі спілки було очікуваним.

«Спочатку ми хотіли самі вийти з Союзу. Це було б красиво, але будь-який фарс повинен бути доведений до своєї кульмінації. І нам хотілося побачити, так що ж нам пред'являть? Ми із завмиранням серця стежили за титанічною працею співробітників ЄМС, які намагалися обгрунтувати весь жах показу в нашому ефірі заяви Романа Протасевича про те, що він насправді не помер. І вони впоралися. Клерки ЄВС заслужили відпустку! Нам вас шкода, керівництво ЄМС», – сказав ведучий.

Він звинуватив ЄМС у відсутності власної думки.

«Голосування на виборах керівників різних рівнів нагадували нам вибори дорогого Леоніда Ілліча Брежнєва за часів Радянського Союзу. Такої одностайності не бачили навіть КПРС. Там всі завжди були за. Зрозуміло, це говорить про те, що ЄМС – структура, де все вирішується в кулуарах», – зазначив ведучий новин.

Ведучий пообіцяв, що вони і далі розповідатимуть «правдиво про те, що відбувається в країні і світі», і що суспільні мовники західних країн поширюють фейки.

У сюжеті ведучий спростував, що відео з політв'язням Миколою Дідком знімали працівники «Белтелерадіокомпанії».

«Тепер всьому світу зрозуміло, що ніяких тортур не було. Дідок бадьорий, свіжий і щасливий… Про Протасевича і зовсім сказати нічого. Роман і його подруга Сапега живуть в квартирах під домашнім арештом, гуляють мінськими парками і роздають інтерв'ю наліво і направо», – сказав ведучий.  

«А ще ми заощадимо багато мільйонів євро і виконали мрію більшості жителів Білорусі. Більше без "Євробачення"!», – додав ведучий.

Після припинення членства «Белтелерадіокомпанія» не зможе отримати доступ, зокрема, до таких сервісів спілки:

  • обмін новинним і музичним контентом;
  • права на трансляцію певних музичних і спортивних заходів;
  • правову, технічну і дослідницьку експертизи;
  • послуги із захисту інтересів.

Нагадаємо, наприкінці березня 2021 року Білорусь виключили з «Євробачення-2021», конкурс не показували на жодному білоруському каналі.

28 травня 2021 року  EBU заморозила членство Белтелерадіокомпанії в організації, в тому числі через виробництво та показ «відео, отриманого під примусом», і дала БТРК два тижні на відповідь.

У квітні 2021 року опозиція Білорусі звернулася до Європейської мовної спілки з проханням вивчити матеріали, які свідчать про причетність «Белтелерадіокомпанії» до тортур протестувальників.  

Як приклад такої участі опозиція навела відео, на якому людина зі слідами побоїв на тлі червоно-зеленого прапора кається в тому, що виступила проти режиму Олександра Лукашенка. Це відео з політв'язням Миколою Дідком було записано МВС і транслювалося на білоруському державному ТБ.

У заяві опозиції вказується, що поширення контенту із зізнаннями на камеру, отриманими за допомогою насильства, порушує етичні норми.

Крім того, у червні 2021 року на державному телебаченні вийшло «інтерв'ю» з журналістом Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році і буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Олександра Лукашенка. ЗМІ звернули увагу, що на зап'ястях Протасевича було видно сліди від наручників.

Європейська мовна спілка – найбільший у світі альянс національних організацій мовлення: в нього входить 115 членських організацій у 56 країнах і 31 партнер в Азії, Африці, Австралії та Америці. EBU керує системами обміну майже 2000 телевізійних програм і аудіовізуального контенту, охоплюючи аудиторію в понад мільярд людей по всьому світу, мовлячи більш ніж 160 мовами. EBU також є організатором конкурсів «Євробачення».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду