ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток

ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток

11:13,
19 Лютого 2021
3454

ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток

11:13,
19 Лютого 2021
3454
ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток
ЄМС закликала владу Білорусі звільнити ув’язнених журналісток
І дозволити представникам усіх ЗМІ працювати, не боячись переслідувань.

Генеральний директор Євпейської спілки мовників (ЄМС, EBU) Ноель Курран (Noel Curran) закликав владу Білорусі негайно звільнитидвох білоруських журналісток телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дарію Чульцову, яких 18 лютого ув’язнили на два роки за стрім з акції протесту.

Його заява опублікована на сайті ЄМС.

«Ми надзвичайно стурбовані тим, що журналісти потрапляють до в'язниць за те, що вони просто роблять свою роботу – забезпечуючи людям доступ до незалежних новин та інформації», – зазначив  Ноель Курран.

За його словами, свобода преси є основним правом людини, і надзвичайно тривожно спостерігати, як влада в Білорусі порушує міжнародні закони, продовжуючи репресувати свободу слова та відмовляти своїм громадянам у доступі до інформації, що представляє суспільний інтерес.

«Ми закликаємо владу Білорусі негайно звільнити » Катерину Бахвалову та Дарію Чульцову і дозволити представникам ЗМІ виконувати свої обов’язки, не боячись переслідування», – наголосив він.

У заяві зазначено, що із серпня 2020 року понад 400 журналістів, як представників іноземних ЗМІ, так і місцевих, були затримані або зазнали нападів під час висвітлення протестів по всій країні.

18 лютого двох білоруських журналісток телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дарію Чульцову засудили на два роки за стрім з акції протесту. Білоруська влада інкримінує їм організацію масових заворушень 15 листопада 2020 роки на «Площі змін» в Мінську.

За даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, тільки у 2020 році у Білорусі зафіксували 480 випадків затримання журналістів та журналісток. У 2021 році вже зафіксували близько двох десятків фактів нападу та затримань представників та представниць медіа.

Українські медійниці засуджують судовий вирок білоруським журналісткам Катерині Бахваловій та Дарії Чульцовій та висловлюють їм свою підтримку.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду