XV диктант національної єдності вперше транслюватиметься на радіо й телебаченні

XV диктант національної єдності вперше транслюватиметься на радіо й телебаченні

11:53,
3 Листопада 2015
3199

XV диктант національної єдності вперше транслюватиметься на радіо й телебаченні

11:53,
3 Листопада 2015
3199
XV диктант національної єдності вперше транслюватиметься на радіо й телебаченні
XV диктант національної єдності вперше транслюватиметься на радіо й телебаченні
Автори:
9 листопада, у День української писемності та мови, об 11:00 на «Українському радіо» та в ефірі телеканалу «UA: Перший» відбудеться XV Всеукраїнський диктант національної єдності. Про це повідомляє прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Цього року традиційний радіодиктант уперше транслюватиметься одночасно в радіо- та телеефірі. Голова комісії з реорганізації Національної радіокомпанії України (НРКУ) Анатолій Табаченко назвав цей захід першим спільним проектом майбутньої Національної суспільної телерадіокомпанії, яка створюється саме зараз.

Завдяки одночасній трансляції на радіо й телебаченні очікується збільшення кількості учасників диктанту. Причому в ефірі «UA: Першого» диктант транслюватиметься із сурдоперекладом, щоб якомога більше людей із вадами слуху теж мали змогу долучитися до патріотичного флешмобу.

Цього року радіодиктант отримав статус міжнародного, хоча й раніше в ньому брали участь українці зарубіжжя, їхні роботи надходили в НРКУ електронною поштою з різних куточків світу. Але цього року про свою участь в написанні диктанту офіційно оголосили українські громади китайських міст Шанхая і Тяньшоу.

Як і в попередні роки, диктуватиме спеціально підготовлений текст відомий лінгвіст та радіоведучий Олександр Авраменко зі студії на Хрещатику, 26. А от почесні гості писатимуть його в аудиторії ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Серед гостей, яких очікують журналісти, будуть віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, міністр освіти Cергій Квіт, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, митці, науковці, громадські діячі, а також 20 найкращих учнів київських шкіл.

У диктанті, зазначають його організатори, може взяти участь кожен охочий. Для цього достатньо увімкнути об 11:00 перший канал Українського радіо або телеканал «UA: Перший». Диктант складатиметься зі 160-170 слів. Для перевірки слід надіслати його протягом двох днів на адресу «Українського радіо»: 01001, Київ-1, вул. Хрещатик 26.

Для переможців, які напишуть диктант без жодної помилки, підготовлені спеціальні призи – книги з авторськими автографами. А от Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка подарує декому із переможців «Кобзар» Т. Шевченка. Цю книгу університетське видавництво видає щороку з новим художнім оформленням.

Нагадаємо, що радіодиктант національної єдності започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі - в Україні та за її межами - можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не тільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, а й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.radiosvoboda.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду