Україна транслюватиме «Євробачення-2019», але не зможе голосувати

Про це сказали на прес-конференції представники НСТУ.

Зважаючи на те, що Україна відмовилася від участі в «Євробаченні-2019» на території України не можна буде голосувати за виконавців із інших країн, пояснила голова делегації «Євробачення-2019» від України Оксана Скибінська. Голосувати можуть лише ті країни, які беруть участь у конкурсі. 

Як писав «Детектор медіа», 27 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України заявила, що відмовляється від участі в «Євробаченні-2019». Причиною назвали те, що переможниця національного відбору Maruv не погодилася підписати договір із НСТУ, а також фіналісти Freedom Jazz та Kazka, які посіли друге і третє місця на нацвідборі, відмовилися поїхати на «Євробачення-2019». У НСТУ це пов’язують із надмірною політизацією перебігу національного відбору на міжнародний конкурс.

Додамо, що згідно з жеребкуванням від 28 січня представник від України мав би виступити у Тель-Авіві (Ізраїль) 14 травня у першому півфіналі під номером 17.

Європейська мовна спілка сподівається побачити Україну на «Євробаченні» у 2020 році, а наразі буде вести з НСТУ переговори щодо відмови від участі у конкурсі у 2019 році.

У НСТУ обіяють проводити діалог із суспільством для визначення прозорих правил для нацвідбору та щоб у майбутньому уникнути проблем та бурхливого обговрення. 

comments powered by Disqus