Профспілка працівників культури закликала керівництво НСТУ до публічного обговорення концепції регіонального мовлення
Профспілка працівників культури закликала керівництво НСТУ до публічного обговорення концепції регіонального мовлення
Таке рішення було прийняте президією центрального комітету профспілки працівників культури України на засіданні 30 січня, йдеться на сайті профспілки.
На засіданні були присутні член правління НСТУ Микола Чернотицький, генеральна продюсерка НСТУ Марія Фрей, директор департаменту координації філій НСТУ Михайло Шматов та директор з комунікацій НСТУ Вікторія Сидоренко.
Вони презентували президії Концепцією реформування регіонального мовлення на 2020-2021 роки.
«Після її обговорення було зазначено категоричну позицію профспілки щодо недопущення порушень трудових прав працюючих у ході впровадження концепції», – повідомляє сайт профспілки.
Центральний комітет профспілки звернувся до місцевих органів влади з проханням не допустити скорочення працівників регіональних філій НСТУ у процесі оптимізації їх структур, а також закликав керівництво НСТУ до публічного обговорення запланованих змін за участі профспілок і громадськості.
Генпродюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей прокоментувала «Детектору медіа» участь у засіданні профспілки.
«Ми представили прийняту Наглядовою радою Суспільного Концепцію, а потім відповідали на питання. Зокрема вдячні за пропозиції щодо напрямків замовлення на конкурсний відбір проєктів, що відбудеться березні-квітні. Зійшлися в думках, що для нашої аудиторії, яка має змогу дивитись вражаючі шоу, важлива якість картинки та драматургія програм», — сказала Марія Фрей.
Нагадаємо, у грудні 2019 року НСТУ опублікувала концепцію регіонального мовлення на 2020 – 2021 роки. Микола Чернотицький презентував її наглядовій раді на засіданні 2 грудня. Згідно з концепцією, філії вироблятимуть для своїх регіонів новини (інформаційну годину), спільними зусиллями філій буде виходити інформаційно-просвітницьке ток-шоу. Також регіони братимуть участь у загальнонаціональному виробництві. Редакції мовами національних меншин робитимуть програми для всієї України.
Також відомо, що у філіях має виходити одна велика ранкова програма, для якої філії надаватимуть сюжети та інформацію. Концепція ранку наразі у розробці. Проте про ранкову програму у концепції регіонального мовлення не згадується.
Додамо, «Детектору медіа» відомо з власних джерел, що із Центральної дирекції НСТУ у філії направлено новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (1 950 у 23 філіях). Працівників НСТУ станом на 3 лютого не повідомили про скорочення.
31 січня колективи радіо філій НСТУ опубілкували відкритого листа, в якому закликають наглядову раду НСТУ до публічного обговорення щодо згортання радіомовлення у регіонах.
Фото: сайт fpsu.org.ua