Представник ОБСЄ закликав владу України терміново вирішити питання щодо аналогової трансляції «UA: Першого»

Представник ОБСЄ закликав владу України терміново вирішити питання щодо аналогової трансляції «UA: Першого»

12:51,
26 Вересня 2018
1795

Представник ОБСЄ закликав владу України терміново вирішити питання щодо аналогової трансляції «UA: Першого»

12:51,
26 Вересня 2018
1795
Представник ОБСЄ закликав владу України терміново вирішити питання щодо аналогової трансляції «UA: Першого»
Представник ОБСЄ закликав владу України терміново вирішити питання щодо аналогової трансляції «UA: Першого»
Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу припинення аналогової трансляції телеканалу «UA: Перший» та повторив свій заклик до влади терміново вирішувати проблеми фінансування діяльності суспільної телерадіокомпанії.

Про це йдеться на офіційному сайті ОБСЄ.

«Важливу роботу Суспільного мовлення не можна переривати ні в якому разі, особливо напередодні майбутніх президентських та парламентських виборів в Україні. НСТУ має життєво важливе значення для забезпечення того, щоб громадяни були поінформовані про вибори, включаючи те, як реалізувати право голосу та політичні позиції різних партій та кандидатів, які борються за вибори», – сказав Арлем Дезір.

Він закликав владу відновити аналогове мовлення Суспільного та виділити фінансування, яке передбачається законом «Про Суспільне радіомовлення та телебачення України».

«Відповідальність держави полягає в забезпеченні безперервного мовлення Суспільного. Я закликаю владу терміново і повною мірою відновити передачу сигналу мовника в усіх регіонах країни, і, нарешті, забезпечити достатнє фінансування діяльності НСТУ», – наголосив представник ОБСЄ.

Пан Дезір також висловив занепокоєння з боку НСТУ щодо майбутнього цифрового мовлення, яке можуть відключити через подібну заборгованість.

25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім прифронтової зони. Зураб Аласанія зазначив, що борг НСТУ перед Концерном РРТ становить наразі майже 69 млн грн, який до кінця року зростатиме і може сягнути до 140 млн.

Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України. 

За словами державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка, МІП давно розробило і подало в уряд проект нормативного акту Кабінету міністрів, завдяки якому мали би погасити борги НСТУ за аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший».

Нагадаємо, 17 листопада 2017 року Арлем Дезір висловив стурбованість рішенням української влади про скорочення фінансування Суспільного.

Міжнародна спільнота зробила не одну заяву до влади України забезпечити повною мірою фінансування НСТУ. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, що повне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади,  голова Європейської мовної спілки Ноель Керран, комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган, керівник групи підтримки України в Європейській комісії Пітер Вагнер.

Незважаючи на заклики міжнародної спільноти та неодноразові обіцянки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділили 200 млн грн на фінансування НСТУ, жодних коштів так і не надійшло.

 У державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн.

На фото - Арлім Дезір

Фото: trend.az

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду