Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ

Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ

16:44,
6 Квітня 2018
6563

Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ

16:44,
6 Квітня 2018
6563
Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ
Наглядова рада Суспільного мовлення схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування НСТУ
Рішення було одноголосно ухвалене на засіданні Наглядової ради НСТУ 5 квітня 2018 року. Члени Наглядової ради уповноважили керівництво розпочати перемовини з акціонером і міжнародними партнерами про підтримку пропозицій щодо нової моделі фінансування.

Схвалені Наглядовою радою НСТУ пропозиції передбачають встановлення більш захищеного і прозорого механізму фінансування Суспільного мовлення в українському законодавстві шляхом спрямування до Спеціального фонду Державного бюджету 50% фактичних надходжень від ренти за користування радіочастотним ресурсом на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Секретар Наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський представив колегам результати круглого столу «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід та український контекст», який відбувся 28 лютого, та презентував два аналітичних дослідження: розрахунки до нової моделі фінансування НСТУ за рахунок надходжень від радіочастотної ренти, а також аналітичну доповідь експертів Ради Європи Юрія Джигиря та Катерини Майнзюк, які вважають, що запропонована модель дозволить обмежити можливості політичного впливу на щорічний бюджет компанії. Він також повідомив, що відповідні повноваження Наглядової ради передбачені п. 8 ч. 2 ст. 7 Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

«Це не просто технічні зміни до закону, і не просто пропозиції щодо моделі фінансування. Сьогодні йдеться про долю важливої демократичної реформи, яка робить Україну частиною цивілізованого світу», – підкреслила голова Наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва. –  «З досвіду інших країн, саме така модель зробить можливим виконання однієї з життєво-необхідних передумов існування справжнього Суспільного мовлення – системи незалежного фінансування, дозволить створювати програми, що відповідають інтересам суспільства, доведе відсутність жодного тиску на мовника». Вона також зауважила, що нинішня модель фінансування не може гарантувати фінансову незалежність та стабільне фінансування НСТУ, тому Наглядова рада в межах своїх повноважень ініціювала заходи щодо зміцнення фінансової незалежності мовника. Тепер слово за урядом та законотворцями.

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», нещодавно голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг заявив, що офіс Ради Європи підтримує експертизою та консультаціями розробку нової моделі фінансування Суспільного мовлення та закликав українську владу подумати про зміну моделі фінансування.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ»  закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду