Наглядова рада ПАТ «НСТУ» схвалила Концепцію регіонального мовлення Суспільного мовника

Концепція не передбачає створення регіональних хабів і бюро, про що неодноразово йшлося раніше (відповідно до стратегії, з якою переміг на виборах голова правління ПАТ «НСТУ Зурабі Аласанія»). Регіональне мовлення НСТУ забезпечуватимуть 23 регіональних телеканали та 25 радіоканалів (радіо «Ужгород» і «Тиса» в Закарпатській філії та радіо «Пульс» і «Голос Донбасу» в філії «UɅ: Донбас»), а також на супутниковому каналі міжнародного мовлення «UɅ: Крим». Регіональне радіомовлення здійснюватиметься в рамках загальнонаціональних радіоканалів Суспільного мовника (УР-1, УР-2, УР-3) у відповідних часових проміжках та відповідно до Концепції радіомовлення ПАТ «НСТУ».  Наразі це – регіональні чотири вікна на УР-1. Після розбудови повноцінних мереж радіо «Промінь» та радіо «Культура» регіони матимуть також часові проміжки.

Крім того, згідно з Концепцією після першого етапу централізації, почнеться поступова децентралізації регіональних філій. «Наступним етапом розвитку регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» у період 2019-2021 років буде поетапне делегування повноважень в регіони, розширення власного виробництва згідно з потребами аудиторії кожного регіону, зокрема за рахунок співпраці з регіональними продакшнами», – сказав у своєму виступі під час засідання член правління ПАТ «НСТУ» відповідальний за роботу з філіями Микола Чернотицький.

Голова Наглядової ради Тетяна Лебедєва зазначила, що поетапне делегування повноважень в регіони є важливим у розрізі реформи децентралізації в Україні.

Нагадаємо, відповідно до «Основних напрямів діяльності ПАТ «НСТУ» на 2017 рік», правління упродовж 2017 року мало підготувати і подати Наглядовій раді на затвердження концепцію мовлення єдину концепцію регіонального мовлення (обсяги, змістовні напрями, організація взаємодії регіональних філій з центральними мовниками та між собою, з урахуванням особливостей різних регіональних аудиторій).

Раніше, Наглядова рада ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні 18 вересня 2018 року одноголосно схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин. Відповідно до Основних напрямів діяльності ПАТ «НСТУ», правління має ще підготувати і подати на затвердження НР концепцію дитячого та молодіжного мовлення; концепцію просування єдиного бренду українського суспільного мовлення в радійному та телевізійному медіапросторі, мережі Інтернет.

comments powered by Disqus