Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро

Про це йдеться на сайті Європейської спілки мовників.

Зміни до Закону про радіо і телебачення Словенії, які наразі розглядають, можуть призвести до різкого скорочення фінансування суспільного мовника, приблизно на 13 мільйонів євро.

«Це поставить під загрозу та значно поставить під сумнів виконання доручень засобів масової інформації, які, як визначено Законом, мають слугувати усім верствам суспільства для інформування, навчання та розваг», – повідомляють у зверненні організації.

Керівники трьох організацій зазначили, що під час пандемії COVID-19 як ніколи потрібний незалежний і сильний суспільний мовник. Вони закликали уряд Словенії провести громадське обговорення змін до Закону про радіо і телебачення, щоб усі зацікавлені сторони, які можуть постраждати внаслідок цього, сказали своє слово.

Нагадаємо, у 2018 році тимчасова виконувачка обов’язків директора Суспільного мовника Словенії TV Slovenija Наталія Горчак сказала в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення», що вони мають дуже низький бюджет на суспільне мовлення. За її словами, він є чи найнижчий порівняно з усіма іншими західними країнами.  Фінансування суспільного мовника Словенії складає 37 млн євро. Окрім цього ще 20 % їхнього доходу вони заробляють самі. Це приблизно 10 млн євро. Отже, загальний бюджет V Slovenija  47 млн євро.

comments powered by Disqus