Радіодиктант писатимуть 9 листопада о 09:00: як до нього підготуватися

Радіодиктант писатимуть 9 листопада о 09:00: як до нього підготуватися

14:56,
26 Жовтня 2020
6025

Радіодиктант писатимуть 9 листопада о 09:00: як до нього підготуватися

14:56,
26 Жовтня 2020
6025
Радіодиктант писатимуть 9 листопада о 09:00: як до нього підготуватися
Радіодиктант писатимуть 9 листопада о 09:00: як до нього підготуватися
9 листопадао 09:00 усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX радіодиктант національної єдності.

Професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України, наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко порадила, як підготуватися до Радіодиктанту національної єдності.

Вона озвучила список літератури, яку варто почитати, аби успішно написати радіодиктант, повідомляє пресслужба Суспільного. 

Для тих, хто призабув певні правила й хоче поновити їх у пам’яті Лариса Масенко радить:

«Передусім треба переглянути останню (2019 рік) редакцію "Українського правопису". Нехай вас не відлякують заявлені в анотації деякі зміни, що доповнюють та уточнюють окремі правила, — змін мало й до тексту диктанту вони не потраплять.

Варто звернутися й до вже класичної праці Бориса Антоненка-Давидовича "Як ми говоримо", а також до посібника Олександра Пономарева "Культура слова: мовностилістичні поради".

Оскільки, як я помітила, перевіряючи студентські роботи, пунктуаційні помилки роблять значно частіше, ніж орфографічні, раджу освітянам і ширшій аудиторії звернути увагу на цінне видання мовознавця Зеновія Терлака "Пунктуаційний словник-довідник", що вийшло минулого року у львівському видавництві "Апріорі".

Багато слушних рекомендацій зі слововжитку й правопису містить книжка мовознавиці Катерини Городенської "Українське слово у вимірах сьогодення". Значно доповнене друге видання цього посібника вийшло 2019 року.

Видавництво "Апріорі" минулого року опублікувало ще одну цінну працю, яка поглиблює знання про особливості усного мовлення, необхідні, зокрема, для радіо- й тележурналістів. Його авторкою є Олександра Сербенська, відома своєю працею "Антисуржик". Нова книжка видатної мовознавиці має назву "Голос і звуки рідної мови"».

Нагадаємо, у 2020 році текст для радіодиктанту писатиме відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, читатиме в ефірі Суспільного популярна акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна.

До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності долучиться  українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» і провідна наукова співробітниця Інституту української мови Національної академії наук України Лариса Масенко. Написання Радіодиктанту національної єдності відбудеться в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Суспільне запрошує політиків, владу і митців разом писати радіодиктант національної єдності.

Фото: скріншот відео Суспільного

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду