У Facebook закликають приєднатися до написання диктанту національної єдності
У Facebook закликають приєднатися до написання диктанту національної єдності
Люди з різних країн та різної професії приєдналися до флешмобу #ПишемозУкраїнськимрадіо і в соціальній мережі Facebook розповідають, чому вони писатимуть диктант, чому це важливо і закликають приєднатися до акції.
Серед учасників флешмобу Наталія Волоткевич – журналістка з України, яка проживає у США, Юріс Пойканс – надзвичайний та повноважний посол Литовської Республіки в Україні, Ірена Карпа – письменниця, Дмитро Кулеба – віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Михайло Павлов – диктор, бренд-войс «Українського радіо», який знахолиться в Торонто, Олесь Городецький – голова Християнського товариства українців в Італії, Ольга Воровка з Польщі, Максим Розумний з ПАР, Ірина Подоляк – заступниця міністра культури, молоді та спорту.
«Напишіть, перевірте себе, підтримайте мову», – зазначають на «Українському радіо».
Диктант склав і в прямому ефірі Суспільного зачитає педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.
До акції можна буде долучитися на всіх платформах Суспільного: на першому каналі «UA: Українське радіо, «UA: Радіо Культура», на сайті «Українського радіо», у мобільному додатку suspilne.radio, в ефірі телеканалів «UA: Перший», «UA: Крим», «UA: Культура», регіональних суспільних телеканалах, на сайтах телеканалів, у мобільному додатку suspilne.tv, у Facebook на сторінках «UA: Суспільне мовлення», «UA: Українське радіо» і «UA: Перший».
Основою локацією, де всі бажаючі можуть разом написати радіодиктант стане Національна бібліотека імені Володимира Вернадського. У залі бібліотеки облаштують виїзну студію, де ведучим буде Роман Коляда. Телеканали та радіо Суспільного транслюватимуть наживо все, що відбуватиметься на цій локації.
Нагадаємо, радіодиктант у 2019 році писатимуть за новими правилами. Перевірити правильність написання диктанту можна буде за 15 хвилин після прочитання. Після написання радіодиктанту відбудуться конкурси на найкращу роботу та на найкращий твір.
У 2018 році до акції додучилося майже 33 000 учасників, було 311 переможців радіодиктанту національної єдності. Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. В попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки.