Філії Суспільного запрошують опонентів довести свою правоту в новому проекті «Дебати на вимогу»
Філії Суспільного запрошують опонентів довести свою правоту в новому проекті «Дебати на вимогу»
Проект буде виходити в ефір не систематично, а на вимогу, повідомляє прес-служба НСТУ.
Темою для дебатів може стати будь-яка проблема, котра хвилює спільноту й у якій є дві протилежні точки зору на вирішення. «Дебати на вимогу» — це можливість для усіх громадян на платформах Суспільного мовника обговорити вирішення важливих проблем, зазначили у компанії.
«Мета цього проекту — дати можливість поставити запитання й отримати на них відповіді. Відкрита дискусія — це обов’язкова умова успішної ефективної спільноти. Тільки якщо ми будемо готові відкрито дискутувати про проблеми, тоді ми зможемо бути ефективними й разом долати виклики, з якими стикаємось як країна», — сказав член правління НСТУ, відповідальний за суспільно-політичний напрям, Роман Вінтонів.
У НСТУ зазначають, що якщо хтось із представників спільноти хоче подебатувати з іншим її представником, то обласні філії Суспільного готові стати майданчиком для цього та бути модератором дискусії.
Команда суспільно-політичного напряму підготувала рекомендації для ведучих-модераторів дискусії і власне учасників дебатів. Правила й регламент покликані зберегти діалог лаконічним, зрозумілим, без популізму й маніпуляцій.
Пілотний проект відбувся в ефірі радіостанції у Кропивницькому.
«Цей ефір довів, що формат дебатів є дуже корисним. Обидва учасники дебатів змогли як викласти свою точку зору, так і почути точку зору опонента. А це і є одним із ключових завдань цього формату», — зазначила аналітик регіонального радіо суспільно-політичного напряму Ірина Цибух.
У тестовому випуску «Дебатів на вимогу» говорили про те, чи можна переходити межі приватності для досягнення доброї мети, зокрема — знаходити порушників. Йшлося про використання квадрокоптеру в рейдах спеціалізованою інспекцією Кропивницького для виявлення паліїв сміття, листя тощо. Учасниками дебатів стали начальник спецінспекції міської ради міста Кропивницького Андрій Максюта і юрист ГО «Територія успіху» Євген Гурницький.
Представник громадської правозахисної організації висловив своє занепокоєння щодо цієї практики та заявив, що такі методи є поза межами правового поля. Натомість представник спецінспекції Кропивницького зазначив, що лише завдяки дронам, якими керують громадські активісти, можна швидко виявити паліїв та зреагувати на порушення.
Нагадаємо, 23 березня у філіях НСТУ стартував проект «#Звіти_наживо», який триватиме до кінця 2018 року. Представники влади щомісяця звітують і відповідають на запитання журналістів і громади у прямому ефірі 23-ох філій НСТУ.
Фото: прес-служби НСТУ