Суспільний мовник у березні запускає ток-шоу з кандидатами у президенти «Зворотний відлік»

Суспільний мовник у березні запускає ток-шоу з кандидатами у президенти «Зворотний відлік»

10:40,
27 Лютого 2019
5040

Суспільний мовник у березні запускає ток-шоу з кандидатами у президенти «Зворотний відлік»

10:40,
27 Лютого 2019
5040
Суспільний мовник у березні запускає ток-шоу з кандидатами у президенти «Зворотний відлік»
Суспільний мовник у березні запускає ток-шоу з кандидатами у президенти «Зворотний відлік»
З 18 березня щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці в ефірі «UA: Першого», «UA: Крим», 24 регіональних телеканалів Національної суспільної телерадіокомпанії України та на хвилях «Українського радіо» стартує політичне ток-шоу з кандидатами в президенти України «Зворотний відлік».

Проект створено в межах «Медійної програми в Україні», яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і виконує міжнародна організація Internews.

Завданням проекту – дати можливість людям зробити усвідомлений вибір. У ток-шоу візьмуть участь 18 кандидатів на пост Президента, які матимуть найбільші рейтинги за версією провідних соціологічних служб. Вони матимуть змогу презентувати свої стратегії та відповісти на запитання експертів, політичних суперників і громадян, повідомляє прес-служба НСТУ.

Попередній час виходу –  18:30, відразу після новин.У кожен випуск буде запрошено по три кандидати, найближчі між собою за рейтингом.

Формат дискусії — дебати з елементами шоу. Кандидати відповідатимуть на запитання ведучих, експертів, одне одного та від аудиторії, зокрема й зібрані журналістами Суспільного з усіх регіонів країни.
«У нас достатньо суворі правила та регламент. 30 секунд — на запитання, 60 секунд — на відповідь. Стежити за чітким дотриманням правил дискусії будуть наші ведучі Мирослава Барчук та Павло Казарін», — розповіла генеральна продюсерка Суспільного мовника, відповідальна за проект «Зворотний відлік» Тетяна Кисельчук,

Згідно з правилами програми, якщо хтось із запланованої трійки кандидатів не приходить, то його час «згорає», а час ефіру скорочується. Наразі відбуваються перемовини з імовірними учасниками.

Павло Казарін сказав, що «дебати між кандидатами нагадують боксерський матч, у якому роль ведучого на кшталт ролі рефері — стежити за таймінгом і тим, щоб суперники не били одне одного нижче пояса. Ми свідомо не хочемо влаштовувати реслінг — той самий, у якому рефері й сам за бажання може "наваляти" бійцям. Побажайте нам витримки — вона нам точно стане в пригоді».

На Суспільному пояснили, що регіональні канали НСТУ безпосередньо беруть участь у створенні «Зворотного відліку». «Кожна регіональна філія в межах флешмобу "100 запитань кандидату в президенти" наразі записує відеозвернення від громадян з усіх куточків нашої країни. Кандидат у президенти зможе сам обрати регіон на інтерактивній карті та відповідатиме на запитання від його мешканців».

Тетяна Кисельчук розповіла, що кожен випуск «Зворотного відліку» матиме синхронний переклад у прямому ефірі (2,5 години) на кримськотатарську на телеканалі «UA: Крим», на Youtube-каналі буде переклад англійською (та українською), на телебаченні — українською із сурдоперекладом.

Упродовж ефірів буде відкрите телефонне та онлайнове голосування, тому глядачі й слухачі зможуть підтримати того чи того кандидата.

На Суспільному зазначили, що в цьому проекті їх підтримують такі партнери:Vox Check надаватиме фактологічний аналіз сказаного кандидатами під час прямого ефіру. Виборча Рада UA та Національна бізнес-коаліція долучаться як експерти з різних галузей, а також від ГО "Фундація Суспільність" буде організований кампус — майданчик, де студенти поставлять кандидатам запитання, які хвилюють молодь.

Нагадаємо, раніше Тетяна Кисельчук розповіла членам наглядової ради НСТУ, що назва «Зворотний відлік» означає 1) зворотний відлік політиків від слів до дій; 2) весь «скелет» дебатів будується на хронометражі.

У січні стало відомо, що генеральний продюсер Національної суспільної телерадіокомпанії України Тетяна Кисельчук буде координувати президентські дебати на Суспільному мовленні.

Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року . 3 січня розпочалася акредитація журналістів, працівників засобів масової інформації при Центральній виборчій комісії на період підготовки та проведення президентських виборів.

Додамо, голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія сказав, що і на центральних, і на регіональних каналах Суспільного з’являться нові проекти, а саме: на «UA:Першому» – «Дебати» + пост-шоу; політичне ток-шоу; на філіях – регіональні дебати.

Фото: прес-служби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду