«UA:Перший» став єдиним каналом без джинси в новинах – моніторинг Ради Європи

«UA:Перший» став єдиним каналом без джинси в новинах – моніторинг Ради Європи

17:18,
18 Липня 2019
13545

«UA:Перший» став єдиним каналом без джинси в новинах – моніторинг Ради Європи

17:18,
18 Липня 2019
13545
«UA:Перший» став єдиним каналом без джинси в новинах – моніторинг Ради Європи
«UA:Перший» став єдиним каналом без джинси в новинах – моніторинг Ради Європи
Телеканали багато разів порушували професійні стандарти та розміщували сюжети із ознаками замовності (джинсу). Єдиний канал, де не було джинси в новинах, – «UA:Перший».

Про це йдеться у проміжному звіті за результатами незалежного моніторингу висвітлення в медіа парламентської виборчої кампанії в Україні (період медіа моніторингу 22 червня –12 липня 2019 року).

Відповідно до звіту, порівняно з президентською кампанією «UA:Перший» дещо більше висвітлював теми політики загалом. Але про політичні партії, які беруть участь у виборчому процесі, інформації подавалось небагато, і це висвітлення було здебільшого нейтральним. Зовсім не фігурували в новинах цього телеканалу такі політичні сили, як «Українська стратегія», «Громадянська позиція», Радикальна партія Олега Ляшка, мінімум згадок було про «Батьківщину», «Голос», «Самопоміч», «Силу і честь». На першому місці за висвітленням тут «Опозиційний блок» та «Опозиційна платформа – За життя», хоча це єдині політичні сили, які згадуються в негативній тональності.

«Натомість чимало сюжетів про вибори стосувалося роботи ЦВК: сюжети про реєстрацію кандидатів,про судовий позов «Руху нових сил», про прийняття форми бюлетенів, про присвоєння порядкових номерів партіям тощо. Також цей телеканал став більше висвітлювати діяльність Президента. Так, наприклад, за два дні (7 та 8 липня) Володимир Зеленський фігурував у 6 новинних сюжетах. Висвітлення діяльності президента на цьому телеканалі здебільшого нейтральне, хоча також присутні як позитив, так і негатив», – йдеться у звіті.

Також на думку експертів, які моні торили політичні ток-шоу в цей період, програма «Зворотний відлік» – найнеупередженіша серед інших політичних ток-шоу, а його автори застосовують однакові підходи до всіх учасників. «Телеглядачі «Зворотного відліку» мають можливість висловлювати свою підтримку тій чи іншій партії шляхом голосування в інтерактивному опитуванні за телефоном або на сайті. Ведучі постійно наголошують, що це нерепрезентативне опитування. Проте повністю вимога законодавства щодо постійної стрічки із попередженням щодо нерепрезентативності на екрані не виконується», – зазначається у звіті.

Моніторинг висвітлення в медіа парламентської передвиборчої кампанії в Україні провела Коаліція громадських організацій, у яку входять Комісія з журналістської етики, «Платформа прав людини», Український інститут медіа та комунікації та StopFake. Моніторинг проводився за підтримки двох проектів Ради Європи: «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021рр.

Нагадаємо, упродовж 4 лютого – 17 березня 2019 року загальнонаціональний канал Суспільного мовника «UA: Перший» не забезпечив широкого висвітлення виборчої кампанії. Фактично канал відвів лише 33 хвилини на висвітлення кандидатів у основній програмі новин.

Нагадаємо,  голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова під час презентації звіту «Основні медійні тренди передвиборної кампанії-2019 в березні» сказала, що новини на «UA: Першому» майже не висвітлювали передвиборної кампанії.

Фото: Facebook «Медійні проекти Ради Європи в Україні»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду