Львівська ОДТРК покарала журналістку і редакторів за незбалансований сюжет про «догналітів»

Сюжет висвітлював протест прихильників Української Правовірної Греко-Католицької Церкви, відомої як секта Догнала, проти затримання  працівниками СБУ п’ятьох своїх лідерів. Журналістка подала лише точку зору активістів - у сюжеті присутній один синхрон захисника секти.

За словами першої заступниці генерального директора Людмили Майор, після виходу сюжету в ефір почали телефонували незадоволені глядачі.

«Всі принципи журналістських стандартів, крім, мабуть, оперативності, були порушені: не було об’єктивності, повноти подачі інформації, балансу думок. Була представлена лише позиція протестувальників проти СБУ. Винне керівництво служби інформації, яке на таку зйомку відправило недосвідчену журналістку, яка не знайшла експертів, не визначила всі причетні сторони, не дала бекграунд. Керівництво мало звернути увагу на сюжет перед допуском до ефіру», - наголошує пані Майор.

В кінці сюжету говориться про те, що СБУ відмовилося давати коментарі поки триває слідство. «Це не виправдення, це неправильний підхід при підготовці такого матеріалу – там не було бекграунду, там не було експертів, представників інших релігійних громад. Матеріал вийшов тенденційний», - вважає заступниця гендиректора.

Того ж дня була створена дисциплінарна комісія, яка розслідувала цей випадок.  Усіх винних покарано дисциплінарними стягненнями. ЛОДТРК поширило заяву з вибаченнями за сюжет. 

Заява прес-служби ТРК «Львів» щодо відеосюжету «Затримання ватажків секти Догнала»

    В ефірі інформаційної програми «Новини» на ТРК «Львів» 23.06.2015 року о 18.00. було показано сюжет  про затримання  працівниками СБУ пять ох лідерів Української Правовірної Греко-Католицької Церкви відомої  ще як секта Догнала. 

Автор сюжету не вникла у тему, не поцікавилася  думками усіх сторін, причетних до цього конфлікту, та експертів, не поінформувала глядачів про передісторію протистоянь за участі вищезгаданої релігійної  громади,  проігнорувавши  таким чином  усі журналістські стандарти.  ТРК «Львів» дотримується  у своїй діяльності принципів об’єктивності, неупередженості , балансу думок. Тому нам особливо прикро констатувати, що через нехтування певними працівниками своїми посадовими обов’язками та низький професіоналізм окремих журналістів в ефір було подано нефаховий відеосюжет. Це трапилося через безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків керівника відділу інформації, випускового редактора та директора дирекції інформаційного мовлення. На ТРК «Львів» того ж дня була створена дисциплінарна комісія, яка розслідувала цей ганебний для львівської журналістики випадок.  Усіх винних покарано дисциплінарними стягненнями.      

  Прес-служба ТРК  «Львів» запевняє  -  працівники ОДТРК завжди дотримувалися державницьких позицій і у своїх програмах ( «Політична шахівниця», «Вечір у Львові», «На часі», «Новини», інші не менш знакові програми) неодноразово давали об’активну оцінку діяльності проросійського, антидержавного незареєстрованого релігійного об’єднання  догналітів.

   У зв’язку з цим прикрим інцидентом ми хочемо передусім вибачитися перед нашими телеглядачами, які заслуговують на отримання від наших журналістів телепродукції найвищої якості.

 

Прес-служба ТРК «Львів»

comments powered by Disqus