Робоча група зі створення НСТУ напрацює стратегію суспільного мовлення

18:10,
11 Вересня 2014
1633

Робоча група зі створення НСТУ напрацює стратегію суспільного мовлення

18:10,
11 Вересня 2014
1633
Робоча група зі створення НСТУ напрацює стратегію суспільного мовлення
Робоча група зі створення суспільного мовлення в Україні на черговому засіданні 11 вересня домовилася про розробку стратегії НСТУ

Робоча група зі створення суспільного мовлення в Україні на черговому засіданні 11 вересня домовилася про розробку стратегії НСТУ, а саме про напрацювання протягом місяця конкретних кроків та завдань.

Які саме завдання стоять наразі перед учасниками процесу створення суспільного мовлення в Україні, розповіла заступник генерального директора НТКУ з питань розвитку міжнародного співробітництва Вікторія Романова: «Задача, яка стоїть перед нами сьогодні – це розробка стратегії діяльності НСТУ, її обговорення та узгодження. У липні ми зустрічалися з представниками Європейської мовної спілки і окреслили напрями нашої подальшої діяльності. Через місяць вони знову завітають до України і ми маємо представити їм власну розроблену стратегію НСТУ. Це наше головне завдання, яке ми повинні виконати разом».

Стратегія передбачатиме конкретні пропозиції щодо структури НСТУ (суспільне телебачення, суспільне радіо, нові медіа); узагальнення активів і пасивів, підготовку пропозицій та документів для списання боргів з НСТУ; типи (супутникове, наземне, багатоканальне тощо), стандарти (CD, HD та інші) та формати мовлення. Також запропоновано напрацювати програмну концепцію, а саме жанровий і мовний розподіл контенту, програмний контент регіонів, визначити частку (%): програм власного виробництва, національного аудіовізуального продукту та аудіовізуальної продукції іноземного виробництва; програмну сітку мовлення. За цю ділянку роботи відповідальні генеральні директори НТКУ, НРКУ, ДТРК «Культура» та ОДТРК, які мають свої пропозиції надати до 23 вересня.

Після того, як буде напрацьована програмна концепція, робоча група перейде до визначення технічної та технологічної інфраструктури НСТУ і до створення організаційної структури (до 30 вересня). І тільки після цього можна буде визначитися з необхідним бюджетом НСТУ (14 жовтня).

Під час засідання робочої групи представник Держкомтелерадіо уточнила показники заборгованості НТКУ, НРКУ, «Культури» та ОДТРК. Як виявилося, наразі найбільша заборгованість у НТКУ за не використані відпустки. Зменшення показників заборгованості – ще одне завдання для членів робочої групи.

Однією з ключових тем, яку обговорювали у ході зустрічі – майбутній статус НСТУ як Публічного акціонерного товариства. Всі учасники погодилися з тим, що Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» потребує змін та доповнень. Зокрема, ці зміни мають стосуватися системи господарювання майбутньої НСТУ.
 

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія наголосив, що нового статусу НТКУ набуде не через ліквідацію, а тільки шляхом реорганізації. І від боргів, які компанія має сьогодні, вона не відмовляється, а буде намагатися вирішувати це питання в правовому полі: "Управлінням з юридичних питань НТКУ була проведена велика робота з підготовки пакету документів щодо НСТУ як публічного акціонерного товариства Державної акціонерної компанії "Національна суспільна телерадіокомпанія України" шляхом перетворення Державного підприємства "Національна телекомпанія України" та приєднання до нього Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії "Культура", обласних та регіональних державних телерадіокомпаній, Української студії телевізійних фільмів "Укртелефільм". Наразі цей пакет документів вже передано до КМУ, чекаємо відповідь.  Ми знаємо, що НТКУ має мільйонні борги. Ми від них не відмовляємося, а навпаки, беремо їх на себе і працюємо над їх скороченням. Це складний шлях, але ми свідомо не створюємо нову акціонерну компанію, на яку могли б перевести всі активи, залишивши пасиви в старій компанії. Бо суспільство нам цього не пробачило б. Люди сказали б, що ми вкрали у них майно. Тому був обраний такий шлях. Думаю, на це піде не рік, і не два. Нову модель ми до кінця ще не виписали, але над цим працюємо».
 

Зураб Аласанія впевнений, що однією з перших змін, які стануться з початку наступного року, буде побудова нових стосунків ОДТРК з місцевою владою: «Ви маєте знати, що перевага на вашій стороні. Суспільне мовлення повинно бути незалежним від влади, у тому числі й на місцях. Ви маєте стати вільнішими».
 

Представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення повідомила присутніх, що регуляторний орган вже розробив рішення про процедуру обрання членів наглядової ради НСТУ і 5 вересня передав його мін’юсту. Буде створено конкретний механізм обрання й експертну раду, яка буде визначати, які громадські організації мають право обирати членів наглядової ради. Але цю діяльність не можна розпочати до того моменту, поки не буде створено юридичну особу НСТУ.

У засіданні робочої групи взяли участь генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, заступники гендиректора Дарина Юровська, Ганна Бичок та Вікторія Романова,  генеральні директори НРКУ Тарас Аврахов, ДТРК «Культура» Жанна Мазицька, представники Держкомтелерадіо і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, скайпом включалися представники Харківської, Волинської та Вінницької ОДТРК, також юрист ІМП Ігор Розкладай, оглядач «Телекритики» Світлана Остапа та інші.

«Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1tv.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду