НТКУ та ЄМС обговорили нагальні кроки співпраці на шляху переходу до суспільного мовлення

11:31,
9 Травня 2014
830

НТКУ та ЄМС обговорили нагальні кроки співпраці на шляху переходу до суспільного мовлення

11:31,
9 Травня 2014
830
НТКУ та ЄМС обговорили нагальні кроки співпраці на шляху переходу до суспільного мовлення
Національна телекомпанія України взяла чіткий курс на перехід до суспільного мовлення, і в цьому її активно підтримує Європейська мовна спілка. Про це повідомляє прес-служба Першого національного.

Перших домовленостей було досягнуто під час дводенних переговорів, що відбулися в Києві на початку квітня. 5–7 травня відбувся другий візит представників ЄМС до Києва, пов’язаний із прийняттям Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», який передбачає створення суспільного мовника на базі НТКУ.

В обговоренні взяли участь генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, керівник зі зв’язків із членами ЄМС та керівник програми партнерства для членів ЄМС Девід Льюіс, радник з питань медіа у Європейській мовній спілці, колишній віце-президент ЄМС Боріс Бергант, директор мовника Bayerischer Rundfunk (Баварський радіомовник), почесний професор університету Otto-Friedrich Йоханнес Гроцкі.

Під час зустрічі було розглянуто питання створення спільної робочої групи за участю іноземних експертів з боку ЄМС, а також залучення експертів телекомпаній-членів ЄМС та відомих консультантів з питань суспільного мовлення. Завдання такої групи полягає в розробці стратегії переходу до суспільного мовлення в Україні та проведення системних заходів для цілей створення суспільного мовлення.

Як зазначено на сайті Першого національного, в ході обговорення всі сторони визнали важливість організації публічних дискусій стосовно цієї трансформації та становлення суспільного мовлення в Україні, а саме організацію масштабної міжнародної конференції для відкритого обговорення питань, пов’язаних із переходом до суспільного мовлення:

«Такий захід має на меті вирішити чимало питань, пов’язаних із переходом до суспільного мовлення, адже Україна не має власної практики у цій сфері».

Також під час візиту Девіда Льюіса, Боріса Берганта та Йоханнеса Гроцкі до України відбулась спільна робоча зустріч НТКУ, ЄМС, офісу Ради Європи в Україні та представництва Європейського союзу в Україні. В рамках цієї зустрічі були продовжені переговори щодо залучення європейських структур для допомоги Україні під час переходу НТКУ до суспільного мовника, зокрема формування робочої групи за участю міжнародних експертів для розробки стратегії переходу та проведення міжнародної конференції, присвяченої питанням становлення суспільного мовлення в Україні.

Джерело: Перший національний

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aif.ua (на фото: З. Аласанія)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду